Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Trwa budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz co już zrobiono

Trwa budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz co już zrobiono
23.02.2021
Trwa budowa nowego układu komunikacyjnego. Zobacz co już zrobiono

Na budowie nowego układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w    rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka po przerwie spowodowanej przez opady śniegu wznowiono prace. W miejscach, w których pozwalają na to warunki prowadzone są m.in. roboty ziemne układanie nawierzchni chodników.

Co już zrobiono? 1 lutego otwarta dla ruchu samochodowego została  ulica Nasienna od Ronda Bitwy Legnickiej do skrzyżowania z ul. Miejską.  Wylana została pierwsza warstwa asfaltu. Budowane są  zatoki autobusowe i ścieżki rowerowe, których nie było. Przebudowywany jest też przejazd kolejowy wraz z częściową wymianą szyn. Zbudowano oświetlenie uliczne.

Całe zadanie obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych. Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.02.2021 | Wyświetleń: 323
Powrót na listę aktualności

Zobacz także