Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W Ewangelickim Kościele Marii Panny wierni będą modlić się o jedność chrześcijan

W Ewangelickim Kościele Marii Panny wierni będą modlić się o jedność chrześcijan
07.02.2024
W Ewangelickim Kościele Marii Panny wierni będą modlić się o jedność chrześcijan

Tegoroczna Modlitwa o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 17.00 w Ewangelickim Kościele Marii Panny w Legnicy. Na uroczyste nabożeństwo ekumeniczne przybędą przedstawiciele kościołów i wspólnot chrześcijańskich.

Jak pisze ks. J. Ganzel z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, spotkanie jest skierowane do wszystkich mieszkańców miasta i okolic, bez względu na wyznanie, czy poglądy. Pomimo konfesyjnych różnic, czy barier, wynikających z dogmatów, teologii, czy historii, chcemy przede wszystkim spotkać się jako ludzie, którzy przed Bogiem są równi. On nie czyni różnicy, a nas powołał do życia w zgodzie, dialogu i we wspólnocie modlitwy”

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbył się w dniach od 18 do 25 stycznia pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27) to cykliczne święto ekumenizmu, podczas którego chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na wspólnych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan został zaproponowany przez Paula Wattsona, założyciela wspólnoty Franciszkanów Pojednania, który w 1908 r. zaapelował do księży i świeckich, zarówno katolików jak protestantów, o wspólną modlitwę o jedność chrześcijan, na co pozytywnie odpowiedziało ponad dwa tysiące osób. Paul Wattson zaproponował aby przypadała ona między dniem św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 07.02.2024 | Wyświetleń: 448
Powrót na listę aktualności

Zobacz także