Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W Kościele Marii Panny zabiją w sobotę dzwony. W niedzielę koncert Michała Szostaka

W Kościele Marii Panny zabiją w sobotę dzwony. W niedzielę koncert Michała Szostaka
16.10.2020

W sobotę (17 października) o godz. 13. 00 w zabiją na 15 minut dzwony w kościele Marii Panny dla uczczenia pamięci księży zmarłych na Covid 19.  

Natomiast w niedzielę (18 października) w  kościele Marii Panny odbędzie się  koncert organowy w wykonaniu dr Michała Szostaka. Początek godz.19.15. Wstęp wolny.

W programie będziemy mogli usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: D. Buxtehude, J.S. Bach, J. Robinsohn, C. Franck oraz improwizacje.

-  Niedzielny koncert jest wydarzeniem kulturalnym, w związku z tym liczba osób mogących wziąć w nim udział w koncercie uzależniona jest od pojemności kościoła i wynosi maksymalnie 25 proc. % tejże pojemności. W kościele Marii Panny jest łącznie 1000 miejsc siedzących, w związku z powyższym 25 proc. pojemności to 250 miejsc. Jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo, do dyspozycji oddajemy 150 miejsc. Miejsca w poszczególnych ławkach będą oznaczone kartkami – informuje ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej  w Legnicy.

Będą obowiązywały środki bezpieczeństwa. Bezpośrednio po wejściu do kościoła wszyscy uczestnicy koncertu proszeni będą o dezynfekcję rąk, zakrycie ust i nosa za pomocą maseczek, bądź przyłbic oraz zajmowanie wyznaczonych miejsc.

Mimo tych utrudnień, wierzę, że będzie to wspaniały muzyczny wieczór, który będzie nam dane w bezpiecznych warunkach przeżyć – dodaje ks. Gansel.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.10.2020 | Wyświetleń: 31
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.