Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W Kościele Marii Panny zabiją w sobotę dzwony. W niedzielę koncert Michała Szostaka

W Kościele Marii Panny zabiją w sobotę dzwony. W niedzielę koncert Michała Szostaka
16.10.2020

W sobotę (17 października) o godz. 13. 00 w zabiją na 15 minut dzwony w kościele Marii Panny dla uczczenia pamięci księży zmarłych na Covid 19.  

Natomiast w niedzielę (18 października) w  kościele Marii Panny odbędzie się  koncert organowy w wykonaniu dr Michała Szostaka. Początek godz.19.15. Wstęp wolny.

W programie będziemy mogli usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: D. Buxtehude, J.S. Bach, J. Robinsohn, C. Franck oraz improwizacje.

-  Niedzielny koncert jest wydarzeniem kulturalnym, w związku z tym liczba osób mogących wziąć w nim udział w koncercie uzależniona jest od pojemności kościoła i wynosi maksymalnie 25 proc. % tejże pojemności. W kościele Marii Panny jest łącznie 1000 miejsc siedzących, w związku z powyższym 25 proc. pojemności to 250 miejsc. Jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo, do dyspozycji oddajemy 150 miejsc. Miejsca w poszczególnych ławkach będą oznaczone kartkami – informuje ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej  w Legnicy.

Będą obowiązywały środki bezpieczeństwa. Bezpośrednio po wejściu do kościoła wszyscy uczestnicy koncertu proszeni będą o dezynfekcję rąk, zakrycie ust i nosa za pomocą maseczek, bądź przyłbic oraz zajmowanie wyznaczonych miejsc.

Mimo tych utrudnień, wierzę, że będzie to wspaniały muzyczny wieczór, który będzie nam dane w bezpiecznych warunkach przeżyć – dodaje ks. Gansel.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.10.2020 | Wyświetleń: 193
Powrót na listę aktualności

Zobacz także