Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W maju LPWiK rozpoczyna budowę suszarni osadów ściekowych w Legnicy

W maju LPWiK rozpoczyna budowę suszarni osadów ściekowych w Legnicy
25.04.2014

23 kwietnia br. Prezes Zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA Zbigniew Mróz podpisał umowę z firmą AWBUD SA – reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Michała Wuczyńskiego, która wykonywać będzie inwestycję pn. „Budowa suszarni osadów ściekowych w Legnicy” w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica”. Zadanie kosztować będzie 17.181.764,96 zł, z czego 47,5 proc. stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Prace przy budowie suszarni rozpoczną się w maju br., a potrwać mają 15 miesięcy. Suszarnia zlokalizowana zostanie na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Spokojnej. Po zrealizowaniu projektu będzie możliwe przetwarzanie osadów ściekowych tak, by mogły służyć jako paliwo w cementowni. Inwestycja doskonale wpisuje się w proekologiczną politykę miasta, wielokrotnie już nagradzanego za osiągnięcia na tym polu krajowym tytułem „Gminy Przyjaznej Środowisku”.

Nowoczesna suszarnia pozwoli też wypełnić unijną normę, zgodnie z którą od 1 stycznia 2016 roku odpady z oczyszczalni ścieków powinny być w pełni utylizowane. W konsekwencji efektem działania nowej instalacji będzie znacząca poprawa stanu środowiska naturalnego, a co za tym idzie - jakości życia mieszkańców.

Zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Opublikował: epietrakowska_l | Dodano: 25.04.2014 | Wyświetleń: 357
Powrót na listę aktualności

Zobacz także