Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W sobotę koncert jubileuszowy zespołu Śląsk. Nie przegap

W sobotę koncert jubileuszowy zespołu Śląsk. Nie przegap
07.11.2018

W sobotę, 10 listopada, w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Lotniczej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zespół zaprezentuje wielki Koncert Jubileuszowy „A to Polska właśnie”, który oklaskiwało już 25 milionów ludzi na całym świecie. Początek o godz. 17.00.

„Śląsk” istnieje od 65 lat. Jest najlepszy w swojej dziedzinie. Znany, ceniony i lubiany na pięciu kontynentach promuje polską twórczość ludową i narodową.

Ponad stuosobowy zespół chóru, baletu i orkiestry wykona w Legnicy barwne i dynamiczne widowisko. W programie nie zabraknie żywiołowych tańców krakowskich i góralskich oraz wzruszających wykonań śląskiej „Karolinki” czy piosenki „Szła dzieweczka”. Setki kolorowych kostiumów z wielu regionów Polski mienić się będą na scenie w blisko dwugodzinnym programie, opracowanym m.in. przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską. Zobaczymy bogaty wachlarz polskiego folkloru, efektownie prezentujący piękno naszej kultury. Zaprasza Legnickie Centrum Kultury serdecznie.

Bilety kosztują 85, 60 i 40 zł. Są dostępne w kasie Legnickiego Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, pokój 118, I piętro) oraz w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

(Źródło: ego LCK)

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 07.11.2018 | Wyświetleń: 213
Powrót na listę aktualności

Zobacz także