Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W sobotę spotykamy się na zaduszkach rockowych.Też możesz zagrać

W sobotę spotykamy się na zaduszkach rockowych.Też możesz zagrać
27.10.2021

Zapraszamy w sobotę, 30 października, do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej na Legnickie Zaduszki Rockowe. Będzie się działo - od klasycznej rockowej formy przez korzenny blues po reggae, w estetyce zarówno elektrycznej, jak i akustycznej.

Wieczór rozpoczniemy występem „bez prądu” grupy Nocne Boogie - kapela mająca w dorobku między innymi płytę wydaną nakładem projektu Czerwone Miasto. Tym razem zagra w nieco odświeżonym składzie. Odmłodzone wcielenie, z którym mogliśmy zapoznać się już podczas Przeglądu Kapel Rockowych, zaprezentuje też Diler Music Band, który zamelduje się na scenie jako drugi.

Następnie udamy się w nostalgiczną podróż z formacją Zielona Marycha - spadkobiercy ekip takich, jak Maria Nefeli i Zielony Groszek przypomną utwory zmarłego już blisko dwa lata temu Stasiastego. Urozmaiceniem rockowej formuły będzie występ Manata, w Legnicy znanego przede wszystkim jako wokalista i gitarzysta jazzcore′owej grupy Sertyżur. Tym razem usłyszymy jego akustyczne, czerpiące z wielu egzotycznych wpływów wcielenie. Na koniec części koncertowej korzenie muzyki gitarowej przypomni skład Midnight Blues, który po raz ostatni w Sali Maneżowej miał okazję zagrać w 2020 roku na imprezie promocyjnej z okazji premiery debiutanckiego krążka grupy Z Dzielni Chłopcy. Po występie ostatniego zespołu odbędzie się trwające do późnych godzin jam session - każdy będzie mógł wejść na scenę i pochwalić się swoimi muzycznymi umiejętnościami.

Na sali będą dostępne miejsca siedzące przy stolikach. Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży do kupienia w Galerii Satyrykon oraz w sklepie Piano-Forte. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 25 złotych. Początek wydarzenia o godzinie 19, otwarcie bramy od 18.30; wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.10.2021 | Wyświetleń: 299
Powrót na listę aktualności

Zobacz także