Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W Wuppertalu, naszym mieście partnerskim, kreatywnie walczą z pandemią

W Wuppertalu, naszym mieście partnerskim, kreatywnie walczą z pandemią
25.05.2020

O tym, jak w naszym partnerskim mieście radzą sobie mieszkańcy poinformował prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, nadburmistrz Wuppertalu Andreas Mucke.

„Dziękuję bardzo za przesłany list, w którym informujesz o licznych działaniach, podejmowanych w Legnicy w celu zdławienia epidemii koronawirusa.

Sytuacja epidemiczna odbiła się także na życiu publicznym w Wuppertalu. Mieszkanki i mieszkańcy Wuppertalu proszeni są o przestrzeganie określonych wytycznych i reguł. Na kilka dobrych tygodni trzeba było zamknąć większość sklepów, zakładów pracy oraz instytucje publiczne. Obecnie Wuppertal stopniowo wraca do normalności. Od 27 kwietnia w Nadrenii-Westfalii istnieje obowiązek noszenia maseczek w sklepach, instytucjach miejskich oraz podczas korzystania z publicznych środkach transportu itp. Dzięki wyrozumiałości i obowiązkowości mieszkańców Wuppertalu oraz częstym kontrolom, przeprowadzanym przez miejski urząd ds. bezpieczeństwa publicznego, dotychczas odnotowano jedynie niewiele przypadków naruszenia przepisów. Dzięki wzorowemu przestrzeganiu wprowadzonych zasad, już od kilku dni mówimy o spadającej liczbie zakażeń. 

Przejściowe zamknięcie sklepów i instytucji spowodowało także pojawienie się wielu kreatywnych pomysłów i rozwiązań dotyczących utrzymania przy życiu zakładów pracy. Nasze muzeum „Von der Heydt” udostępniło przykładowo swoje zbiory online, aby umożliwić chętnym wirtualną wizytę w muzeum. Oto link:

https://www.wuppertal.de/presse/meldungen/meldungen-2020/april120/von-der-heydt-to-go.php

Wuppertalczycy mogą również - mimo zamknięcia - udać się do naszego Zielonego ZOO, a to dzięki dronom, które nagrywają żyjące tam zwierzęta. Dzięki transmisji na żywo miłośnicy słoni mogą przez całą dobę zajrzeć chociażby do słoniarni. Oto link:

https://www.wuppertal.de/presse/meldungen/meldungen-2020/april120/elefanten-live-stream-zoo.php

Właśnie dzięki tym i wielu innym działaniom, które łączą ludność miasta, dając jej poczucie jedności, oraz dzięki pomocy udzielanej osobom, które w wyniku pandemii koronawirusa zostały dotknięte kryzysem finansowym lub osobistym, możemy pełni nadziei liczyć na rychłą poprawę obecnej sytuacji.

Walkę z wirusem możemy wygrać jedynie wspólnymi siłami! Jako pracownicy Urzędu Miasta dajemy z siebie, co najlepsze, aby skutki pandemii były - w miarę możliwości jak najmniej odczuwalne dla ludności Wuppertalu i gospodarki.

Drogi Tadeuszu, życzę Tobie oraz wszystkim Koleżankom i Kolegom dużo siły i wytrwałości przy skutecznym wygaszaniu pandemii. Żywię nadzieję, że Ty i wszyscy mieszkańcy Legnicy pozostaniecie zdrowi!”

Z wyrazami szacunku

Andreas Mucke

 


Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.05.2020 | Wyświetleń: 175
Powrót na listę aktualności

Zobacz także