Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Wandale zdewastowali plac zabaw w przedszkolu nr11. Nagrał ich monitoring

Wandale zdewastowali plac zabaw w przedszkolu nr11. Nagrał ich monitoring
19.03.2019
Wandale zdewastowali plac zabaw w przedszkolu nr11. Nagrał ich monitoring

- Kamery monitoringu zarejestrowały, jak w piątek pod wieczór (15 marca) sześciu nastolatków w towarzystwie osoby dorosłej (ok. 25 lat) wyłamuje ogrodzenie placu zabaw – mówi Jolanta Orzłowska, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 11. – Potem te osoby dewastują urządzenia. Skaczą po kolejce, malują różne napisy. Wypali też dziurę w syntetycznej nawierzchni boiska.

O sprawie została poinformowana policja, której przekazano też nagranie z monitoringu. – Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną ustaleni i poniosą odpowiedzialność – dodaje pani dyrektor.

Ten akt wandalizmu tym bardziej bulwersuje, że przedszkole i żłobek przy ul. Krzemienieckiej były przekazane najmłodszym zaledwie we wrześniu minionego roku. Wcześniej mieściła się tu siedziba filii Szkoły Podstawowej nr 9. Po przebudowie powstało 100 nowych miejsc dla przedszkolaków i ok. 60 w żłobku. Gruntowna modernizacja i adaptacja budynku kosztowała łącznie ok. 4 mln zł.

Obiekt został ocieplony. Jego estetyczna elewacja robi wrażenie. Pomieszczenia przeszły remont i przebudowę. Zamontowano windę. Zbudowano nowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Sale wyposażone są w funkcjonalne meble. Pomieszczenia gospodarcze, zwłaszcza kuchnia, mają sprzęt najwyższej jakości. Na zewnątrz powstał dziecięcy plac zabaw, a także mini boiska oraz inne miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Dzieci i młodzież z pobliskiego osiedla mają do dyspozycji otwarty cały czas plac zabaw i boisko. Mogą z nich korzystać kiedy chcą i ile chcą. Na monitoringu widać zresztą, jak przed włamaniem na przedszkolny plac zabaw, grają w piłkę na osiedlowym boisku.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.03.2019 | Wyświetleń: 2236
Powrót na listę aktualności

Zobacz także