Wiedzą, skąd się bierze woda w kranie

Wiedzą, skąd się bierze woda w kranie
22.05.2017

Ponad 300 osób odwiedziło Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich (18-19 maja). W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem „Wodociągowe ciekawostki - Poznaj Zakład Produkcji Wody”.

Przez dwa dni Zakład Produkcji Wody, ale też laboratorium, salę edukacyjną, wodomierzownię czy samochody specjalistyczne oglądały głównie dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół z Legnicy i okolic.

Ciekawi wiedzy otrzymali odpowiedzi na pytania:- Skąd bierze się woda w kranie i czy picie wody prosto z kranu jest bezpieczne?

woda

Grafik rezerwacji został wypełniony bardzo szybko po informacji, że LPWiK drugi rok z rzędu bierze udział w akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Legnicka spółka komunalna ma się czym pochwalić i co pokazać, również dzięki temu, że pozyskała znaczne kwoty  pieniędzy inwestycyjnych z Unii Europejskiej.

Zwiedzający byli zachwyceni tym, co zobaczyli. Atrakcje nie skończyły się jedynie na oglądaniu pracy „wodociągów”, bo na koniec czekały na nich także gry, zabawy i specjalne gadżety.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 22.05.2017 | Wyświetleń: 157
Powrót na listę aktualności

Zobacz także