Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Witelonka zaprasza na kurs przygotowujący do poprawki matury z matematyki

Witelonka zaprasza na kurs przygotowujący do poprawki matury z matematyki
12.07.2022

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zaprasza maturzystów na kurs przygotowujący do  poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki, prowadzony przez egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Organizowany przez Collegium Witelona kurs przewiduje 30 godzin zajęć dydaktycznych, które będą odbywały się w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz zdalnie, dwa - trzy razy w tygodniu, po 5 godzin. Oznacza to, że kurs potrwa około dwóch tygodni. Zajęcia poprowadzi egzaminator maturalnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Planowany termin rozpoczęcia kursu to 1 sierpnia 2022 r. Opłata za udział wynosi 200 zł.

Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać do 22 lipca 2022 r. wypełniony formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie Akademickiego Centrum Kompetencji Collegium Witelona, pod linkiem: www.ack.collegiumwitelona.pl/aktualnosci

Warunkiem uruchomienia kursu jest zgłoszenie się wymaganej liczby osób. - Ale już teraz dzwoni z pytaniami o kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu z matematyki tylu chętnych maturzystów i ich rodziców, że kurs zapewne ruszy - mówi Tomasz Chochołek z Akademickiego Centrum Kompetencji Collegium Witelona. -  Tym bardziej, że nasza uczelnia organizuje podobne kursy, prowadzone przez egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej od lat i statystki pomyślnie zdanych potem egzaminów poprawkowych sięgają ponad 90 procent - dodaje Tomasz Chochołek.

Wyniki tegorocznych matur nie są dla Dolnego Śląska pomyślne. Nasze województwo zajęło ostatnie, spośród 16 polskich województw miejsce w kraju, pod względem pozytywnie zaliczonych egzaminów dojrzałości.  Matury w naszym regionie zdało niespełna 75 procent absolwentów szkół średnich. Największy problem stanowiła właśnie matematyka: na zaplanowane na sierpień egzaminy poprawkowe z tego przedmiotu czeka aż 22 procent dolnośląskich maturzystów.

 Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.07.2022 | Wyświetleń: 349
Powrót na listę aktualności

Zobacz także