Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Wojna czyli Piekło i Konopie zdobyły laury Promocji 2019

Wojna czyli Piekło i Konopie zdobyły laury Promocji 2019
02.12.2019

W miniony weekend (29 listopada) w legnickiej Galerii Sztuki ogłoszone zostały wyniki 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019. I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypadła ex aequo Przemysławowi Garczyńskiemu za pracę „Wojna czyli Piekło” oraz Julii Świtaj za pracę „Kopie”.

Nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała Barbara Wójcik za pracę „Organistka”.

Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy – statuetka SREBRNA OSTROGA, trafiła do Zuzanny Grochowskiej za pracę „Plastikowy ser”. Wyróżnienie Honorowe Dyrektorki Galerii Sztuki w Legnicy otrzymała Zuzanna Malinowska za pracę „Bez tytułu”. Wyróżnienie Honorowe Jury - Nika Grzymska za pracę „Przestrzenie i struktury IX”. Nagroda ex aequo Pisma Artystycznego FORMAT przypadła w udziale Dominice Stręciwilk za pracę „Archiwum 38” oraz Barbarze Wójcik „Organistka”, zaś wyróżnienie Kwartalnika ARTluk - Urszuli Maderze za pracę „Black systems II”.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 54 artystów z jedenastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 158 nadesłanych prac do wystawy wybrano 70 autorstwa 25 młodych malarzy.

Galeria Sztuki od dwudziestu dziewięciu lat organizuje PROMOCJE – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszani są ci, którzy dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2019 lub w 2018 r., jeśli dotychczas nie brali w nim udziału. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.             Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej.

Wystawa prezentowana jest w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) do 14 grudnia, od wtorku do soboty w godzinach 10:00 - 17:00. Wstęp wolny.

 

 
Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 02.12.2019 | Wyświetleń: 396
Powrót na listę aktualności

Zobacz także