Wolontariusze wspierają III sektor

Wolontariusze wspierają III sektor
18.11.2011

Teatr AVATAR zaprasza w sobotę (19 listopada br.) o godz. 13:30 na drzwi otwarte dot. projektu "Wolontariat Artystyczny". Spotkanie odbędzie się na 2. piętrze nowo wyremontowanego skrzydła Akademii Rycerskiej. Zaprezentują się na nim różne grupy wolontariuszy rozpoczynających wspólną zabawę z projektem poprzez wykłady z zakresu organizacji imprez oraz warsztaty i próby wolontariuszy artystycznych (tancerzy, aktorów, szczudlarzy itd.). A wszystko po to, by mogli profesjonalnie wspierać legnickie wydarzenia i imprezy organizowane przez legnickie stowarzyszenia, fundacje i instytucje.

Projekt „Wolontariat Artystyczny" realizowany będzie w okresie od października 2011 r. do października 2012 r. Partnerami projektu są: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej oraz Legnickie Centrum Kultury. Środki na realizację projektu (ponad 117tyś. zł) pochodzą z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

„Wolontariat Artystyczny" ma na celu przeszkolenie wolontariuszy oraz włączenie ich do działań legnickiego III sektora (organizacji pozarządowych) podczas różnego rodzaju eventów (tj. happeningi, festiwale, konferencje, zbiórki charytatywne i wiele innych). Przyczyni się to do lepszej organizacji tych wydarzeń, wpłynie na poprawę zabezpieczenia technicznego i zapewni ciekawszą oprawę artystyczną.

Projekt składa się z czterech etapów:

I. TEORIA WOLONTARIATU - zajęcia teoretycznie z zakresu teorii i prawa wolontariatu.

II. SPECJALIZACJA - wolontariusze nabywają umiejętności z zakresu organizacji i promocji imprez, obsługi technicznej oraz działań artystyczno-animacyjnych.

III. PRAKTYKA - udział wolontariuszy przy lokalnych imprezach/wydarzeniach organizowanych przez III sektor i instytucje publiczne.

IV. EWALUACJA - finał podczas Festiwalu ARENA OGNIA (www.ArenaOgnia.TeatrAvatar.pl) w 2012r.

 

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 18.11.2011 | Wyświetleń: 29
Powrót na listę aktualności

Zobacz także