Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Wolontariusze wygrali Mistrzostwa Europy U-17

Wolontariusze wygrali Mistrzostwa Europy U-17
16.04.2018
Wolontariusze wygrali Mistrzostwa Europy U-17

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił dziś (16 kwietnia) do Ratusza młodzież, która w charakterze wolontariuszy obsługiwała organizacyjnie i logistycznie turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 17. Impreza odbywała się w dniach 21-27 marca na stadionie Orła Białego, który na każdym meczu wypełniony był po brzegi. Gościliśmy reprezentacje Irlandii, Gruzji, Macedonii i Polski.

- To była impreza na europejskim poziomie – mówił prezydent Legnicy. – Nie zawiedliśmy zagranicznych gości ani Polskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoda tylko, że nie wygraliśmy eliminacji. Wygrał jednak nasz fantastyczny wolontariat, skupiony wokół Teamu Legnica i fantastyczna młodzież z I LO, V i VII LO, z Henrykówki, Akademii Piłkarskiej i Klubu Kibica Miedzi. Bardzo wam wszystkim dziękuję za doskonałą robotę i atmosferę. Między innymi dzięki wam Legnica jednak również wygrała tę imprezę– dodał Tadeusz Krzakowski.

Legnica już od lat cieszy się wizerunkiem dobrego organizatora sportowych imprez o randze europejskiej i światowej. Prezes Zbigniew Boniek powiedział, że nasze miasto może być gospodarzem kilku meczów Mistrzostw Świata w kategorii U-20. Na przełomie sierpnia i września Legnica będzie też gościła 400 uczestników Mistrzostw Europy w Łucznictwie.

Wszyscy wolontariusze otrzymali okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami i drobne upominki.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 16.04.2018 | Wyświetleń: 311
Powrót na listę aktualności

Zobacz także