Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Współpraca legnicko-walijska

Współpraca legnicko-walijska
14.11.2017

Z wizytą w Legnicy przebywa grupa walijskich studentów wraz z nauczycielami. Młodzież bierze udział w praktykach pedagogicznych w Zespole Placówek Specjalnych w ramach programu Erasmus+. Dziś (14 listopada) spotkał się z nimi prezydent Tadeusz Krzakowski.

W spotkaniu uczestniczył też Steven Knapik, inicjator walijsko-legnickiej współpracy, trwającej już blisko 20 lat, prezes charytatywnej organizacji Blue Balloon. Jest on inicjatorem wielu wspólnych projektów, związanych właśnie z Zespołem Placówek Specjalnych czy też z V LO. Był pomysłodawcą i współproducentem walijsko-polskiego filmu The Bench (Ławka) nakręconego w Legnicy, którego premiera odbyła się w kwietniu br.

Studenci będą nabierać doświadczeń jako asystenci nauczycieli prowadzących nauczanie specjalne. Niektórzy już kształcili się w tym kierunku w walijskich szkołach. Chcą poznać metody pracy z dziećmi stosowane w legnickiej oświacie.

walia

Prezydent Tadeusz Krzakowski serdecznie podziękował panu Stevenowi Knapikowi za wieloletnią współpracę z Legnicą. Studentom życzył zdobycia ciekawej, wymagającej ogromnej wrażliwości wiedzy i doświadczeń. Zaprosił też do odwiedzenia innych placówek oświatowych, w tym Zespołu Szkół Integracyjnych.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 14.11.2017 | Wyświetleń: 222
Powrót na listę aktualności

Zobacz także