Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Wybierz bezpieczeństwo wewnętrzne w PWSZ. Prezentujmy kolejny kierunek

Wybierz bezpieczeństwo wewnętrzne w PWSZ. Prezentujmy kolejny kierunek
13.07.2020

  Interesujesz się problematyką bezpieczeństwa i w przyszłości chcesz zajmować się tym zawodowo? Wybierz studia licencjackie lub magisterskie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia licencjackie

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są interdyscyplinarne. Łączą w sobie teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności, co pozwala na kompleksowe ujęcie zmieniających się zagrożeń współczesnego świata. Dodatkowo studenci uzyskują wiedzę z pokrewnych dyscyplin naukowych, takich jak: psychologia, prawo, ekonomia, socjologia, historia czy stosunki międzynarodowe. Stanowią doskonałą podstawę przygotowującą do kariery zarówno w grupach dyspozycyjnych, jak i w administracji państwowej i samorządowej.

Absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach sektora publicznego i przedsiębiorstwach prywatnych związanych z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych, a także na stanowiskach przewidzianych dla cywilnych pracowników sił zbrojnych oraz policji, w administracji specjalnej, oraz w organizacjach trzeciego sektora. Może pracować w organizacjach pozarządowych i non-profit na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem i ochroną.

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia magisterskie (2-letnie)

 

Celem kształcenia na studiach magisterskich jest zdobycie pogłębionej wiedzy z zakresu zagadnień prawnych i społeczno-psychologicznych, a także umiejętności konfrontowania tej wiedzy z rzeczywistością wpływającą na stan bezpieczeństwa wewnętrznego. Zajęcia realizowane podczas studiów obejmują przedmioty kształcenia ogólnego, kierunkowego oraz specjalistycznego.

           

Źródło: PWSZ

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.07.2020 | Wyświetleń: 218
Powrót na listę aktualności

Zobacz także