Wymyśl wakacyjną wycieczkę i wygraj kamerę

Wymyśl wakacyjną wycieczkę i wygraj kamerę
12.07.2018

Przez całe wakacje od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl i na kanale TVP Kultura będzie trwał konkurs „Zabytki z Kulturą”.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków, znajdujących się na portalu.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego, np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis, zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub opisowych – o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Dla laureatów konkursu „Zabytki z Kulturą” przewidziano atrakcyjne nagrody - kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie nastąpi we wrześniu 2018 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie nid.pl oraz zabytek.pl

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.07.2018 | Wyświetleń: 112
Powrót na listę aktualności

Zobacz także