Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Wyniki Turnieju Plażowej Piłki Nożnej – MUNDIAL 2010

19.07.2010
16 lipca br. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował Turniej Plażowej Piłki Nożnej MUNDIAL 2010, zachęcając młodych legniczan do aktywnego i zdrowego spędzenia wakacji. Zawody prowadzone były w systemie „każdy z każdym”, a wzięło w nich udział 16 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii do lat 12 zwyciężyły drużyny: I – Algieria (Klaudiusz Kowalik, Patryk Jastrzębski, Adam Gosławski, Radek Wasiuk, Sebastian Żukowski), II – Korea Północna (Karol Siwak, Ola Siwak, Maciek Świedzikiewicz, Paweł Jawicki, Tomasz Jawicki, Adrian Stempel).

W kategorii 13-14 lat na podium stanęły zespoły: I – Nigeria (Adrian Mika, Krystian Mika, Szymon Majkowski, Piotr Chmurowski, Natan Fryc), II – Holandia (Sebastian książek, Adam Podniżny, Gracjan Kusy, Adrian Sura, Artur Lewandowski), III - Urugwaj (Maciek Szajkowski, Piotr Bazan, Paweł Bazan, Sebastian Cichy, Dawid Składanek).

Zwycięzcy w kategorii 15-17 lat: I – Meksyk (Piotr Serek, Marcin Nowak, Leszek Huczko, Maciej Trzmiel, Patryk Czarnowski), II – Słowacja (Alan Huczko, Roland Huczko, Wiesław Pieprzak, Mateusz Balak, Bartek Gabiński), III – Honduras (Konrad Szafrański, Patryk Barszczyk, Damian Klamka, Adrian Walenda, Bartosz Rybka).

Wyłoniono też najlepszych strzelców turnieju. W kategorii 13-14 lat zwyciężył Krystian Mika (Nigeria), natomiast w kategorii 15-17 lat najlepszy okazał się Patryk Czarnowski (Meksyk).

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego.