bip

XI Legnicka Paraolimpiada TPD pełna atrakcji!

XI Legnicka Paraolimpiada TPD pełna atrakcji!
17.09.2013

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy pod patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego organizuje 19 września sportowe święto dla osób niepełnosprawnych – XI Legnicką Paraolimpiadę TPD. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy zapraszają także wszystkie rodziny do udziału w festynie integracyjnym „„Pożegnanie Lata 2013” z wieloma atrakcjami (początek o godz. 11:00). Bohaterem tegorocznej edycji będzie lew. Do organizacji imprezy dla paraolimpijczyków włączy się Klub Sportowy MKS „Miedź Legnica” wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Miedź”.

Legnicka Paraolimpiada TPD jest wielkim sportowym przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się już w kulturalno-sportowy kalendarz naszego miasta. Co roku bierze w niej udział około 500 niepełnosprawnych sportowców z sześciu powiatów (legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego), a celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości. Do naszego miasta przyjedzie blisko 20 reprezentacji z placówek oświatowych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowych.

XI Legnicka Paraolimpiada TPD pełna atrakcji!

Sportowcy wezmą udział w dziesięciu konkurencjach. W tym roku nowością będzie minigolf i rzut piłką lekarską. Wśród prowadzących dyscypliny znajdzie się m.in. trener olimpijczyków Józef Baściuk, a w biegi zaangażowali się pierwszoligowi piłkarze Miedzi. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową plakietkę i dyplom uczestnictwa. Wyjątkowe nagrody przygotowali też współorganizatorzy Paraolimpiady – dla wszystkich sportowców przygotowano bezpłatną wejściówkę mecz MKS Miedź Legnica S.A vs. Energetyk ROW Rybnik, który odbędzie się 21 września br. na Stadionie Miejskim. Natomiast drużyna, która zwycięży w klasyfikacji generalnej będzie miała możliwość uroczystego wyprowadzenia piłkarzy Miedzianki na murawę podczas tego meczu.

XI Legnicka Paraolimpiada TPD pełna atrakcji!

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Czekać będzie na nich szereg atrakcji podczas festynu integracyjnego na pożegnanie lata. Będą występy artystyczne, w tym uczestników programu telewizyjnego „Got to Dance” - Balbinek, pokaz Akademii Miedzianki i szkoły tresury psów „Champion”, loteria fantowa, gry i zabawy dla dzieci, nauka zabawnych tańców.

Impreza została dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Prezydenta Miasta Legnicy, a także Starostwa Powiatowego w Legnicy, Złotoryi i Jawora. Finansowo przedsięwzięcie wsparli: Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, DGP Dozorbud, Spółdzielnia Usługowa Piast, Andrzej Ksel, Decart Premio oraz Automatyka Spawalnicza ECKERT. Partnerem Legnickiej Paraolimpiady zostało wiele firm i instytucji z regionu, m.in. oddział Decathlonu, który wyposażył organizatorów w sprzęt sportowy i animacyjny do zabaw podczas festynu.

XI Legnicka Paraolimpiada TPD pełna atrakcji!

W przeddzień Paraolimpiady zostaną rozegrane zawody pływackie na basenie kąpielowym Delfinek przy Szkole Podstawowej nr 7. Organizatorzy zapraszają na główne obchody imprezy na Stadionie Miejskim w czwartek 19 września od godz. 11:00 do 17:00. Zapewniają, że wszyscy będą walczyć jak lwy!

Opublikował: aantkiewicz_l | Dodano: 17.09.2013 | Wyświetleń: 517
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss