Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

XXI Spływ Samoróbek. Titanic wreszcie dopłynął do portu i wygrał

XXI Spływ Samoróbek. Titanic wreszcie dopłynął do portu i wygrał
10.06.2019
XXI Spływ Samoróbek. Titanic wreszcie dopłynął do portu i wygrał

Tłumy legniczan podziwiały wspaniałe pływadła, zmagające się z wartkim nurtem rzeki podczas XXI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Zwyciężył Titanic, czyli kaczawski „transatlantyk”, który – mimo, że uderzył w górę - to i tak szczęśliwie zawinął do portu.

Na rejs wypłynęło 11 samoróbek. W tym roku tematem przewodnim był filmowy świat. Rywalizację podziwiali więc tacy wielcy kinematografii jak: Charlie Chaplin, Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. A porywająco podczas spływu przygrywał jedyny taki band, czyli legnicki Private Dancer.

W tym roku organizator spływu - Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pulę nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Każdy z uczestników dostał pewną jej część. Nagrody wręczali prezydent Tadeusz Krzakowski i Jolanta Szkrzpczak, dyrektorka OSiR-u.

- Takie imprezy przygotowujemy po to, by mieszkańcy się dobrze bawili – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Gratuluję załogom, które dopłynęły do portu i organizatorom, którzy bardzo dobrze, po raz kolejny, przygotowali ten oryginalny spływ.

Zwycięzcy:

1. TITANIC - załoga: Sebastian Dorsz, Mirosław Kopiński, Piotr Marciniak, Anna Kopińska, Magda Chojnacka,

2. BATMAN – załoga: Mateusz Smykowski,

3. GWIEZNE WOJNY – załoga: Paweł Miedziński, Piotr Miedziński .

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.06.2019 | Wyświetleń: 356
Powrót na listę aktualności

Zobacz także