Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Z Kopernikiem nikt nie będzie się nudził. Bogata oferta dla wszystkich

Z Kopernikiem nikt nie będzie się nudził. Bogata oferta dla wszystkich
21.09.2018

Od września w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” jest w czym wybierać. Na najmłodszych czeka odświeżona pracownia sensoplastyki, w której znów będzie można tworzyć budowle z makaronu, rzeźby z budyniu i piaskowe babki z piasku-nie-piasku. Dzieci w wieku przedszkolnym znajdą mnóstwo atrakcji w Maluchowni, a Studio Kredka pozwoli im odkryć w sobie artystę przez duże „A”.

W nowym roku kulturalno-oświatowym do „Kopernika” zawita również Smyko-Multisensoryka, której uczestnicy będą dotykać, wąchać i oglądać świat w taki sposób, w jaki tylko maluchy potrafią to robić. Do słuchu przemówią im natomiast zajęcia w Muzycznej Krainie, która już tej jesieni na dobre zadomowi się w „Koperniku”.

Dla dzieci, którym nogi same rwą się do tańca, przygotowano zabawy ruchowe w ramach sekcji Tańce-Hulańce oraz doskonale już znaną sekcję taneczną Złote Dzieci.

Gdyby ktoś chciał pogłówkować, to już niebawem będzie miał okazję spotkać się z innymi mądrymi głowami w Planszówkowni, Klubie szachowym lub w Kawiarence brydżowej. Jeśli ruszanie głową to za mało i chciałby uruchomić swoje całe ciało, pomogą mu w tym instruktorzy tańca towarzyskiego, jogi, aikido, karate, capoeiry oraz gimnastyki dla dorosłych.

Możemy spróbować swoich sił na zajęciach muzycznych i nauczyć się gry na gitarze, perkusji lub pianinie. Natomiast na tych, którzy marzą o występie na wielkiej scenie z mikrofonem w dłoni, czeka Kraina Muzyki i zajęcia wokalne dla solistów i zespołów.

Koniecznie trzeba też zajrzeć na zajęcia plastyki dla dzieci i dorosłych oraz na warsztaty krawieckie dla dorosłych i rękodzieła dla dzieci. Warto też zadbać o naukę języka angielskiego, którego w SDK „Kopernik” mogą nauczyć się całe rodziny – od wnuczka do dziadka.

Nie tylko dziadków i babcie z ogromną sympatią powita kopernikowy Klub Seniora oraz grupa teatralna, która ma już w swoim dorobku kilka świetnych spektakli. To wszystko i znacznie więcej już od połowy września w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.09.2018 | Wyświetleń: 385
Powrót na listę aktualności

Zobacz także