Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zachowują Trzeźwy Umysł. Nagrody dla legnickich laureatów ogólnoplolskiej kampanii

Zachowują Trzeźwy Umysł. Nagrody dla legnickich laureatów ogólnoplolskiej kampanii
19.10.2012

Legnica brała udział w kolejnej, XII edycji ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł”, promującej zdrowy, wolny od uzależnień styl życia. Patronują jej Ministrowie Edukacji Narodowej oraz Sportu i Turystki. Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii skierowanej do uczniów szkół podstawowych było „Wiesz - potrafisz - możesz". Główny cel stanowiło przygotowanie dzieci do umiejętnego odmawiania palenia papierosów czy picia alkoholu, zachęcanie do marzeń i stawiania sobie ambitnych celów oraz dodawanie odwagi do spełniania zamierzeń.

Z kolei „Myślisz - decydujesz – odmawiasz” to hasło konkursów dla gimnazjalistów, które miały na celu kształtowanie niezależnego sposobu komunikowania się uczniów - z poszanowaniem odmiennego zdania rówieśników czy dorosłych.

Komisja konkursowa wyróżniła nagrodami 13 uczniów legnickich szkół i wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Trofea za prace plastyczne i literackie wręczyła laureatom (18 października) zastępca Prezydenta Legnicy Dorota Purgal. Wśród wyróżnionych znalazla się wychowanka świetlicy środowiskowej Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy, Dagmara Sienkiewicz, która w ubiegłym roku zwyciężyła w krajowym finale kampanii.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 19.10.2012 | Wyświetleń: 316
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss