Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zakochaj się w Legnicy. W niedzielę obejrzyj program poświęcony naszemu miastu

Zakochaj się w Legnicy. W niedzielę obejrzyj program poświęcony naszemu miastu
13.08.2019

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia  o godz. 8.30 TVP 1 wyemituje kolejny odcinek programu Zakochaj się w Polsce, w całości poświęcony Legnicy. Po emisji będzie on dostępny w internecie na platformie VOD. Zdjęcia w do tego programu kręcone były w naszym mieście w dniach 2-3 października 2018 roku.

Zakochaj się w Polsce to seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o Polsce. Tomasz Bednarek – aktor znany widzom TVP1 m.in. z telenoweli „Klan”, odwiedza ciekawe miejsca w wielu zakątkach kraju. Prowadzący jest postacią wszędobylską i bardzo dociekliwą. Wędruje nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale dociera również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W trakcie tych podróży poznajemy historię miast, zwiedzamy zamki oraz najpiękniejsze pałace, katedry, klasztory, pozostałości fortów i twierdz obronnych oraz wiele innych znakomitych obiektów architektonicznych.
Tomasz Bednarek na szlaku swoich podróży rozmawia z osobami, które doskonale znają historię prezentowanych miejsc i zabytków. Jego rozmówcami są m.in. przewodnicy, kustosze, historycy, architekci, etnografowie, rekonstruktorzy. Dociekliwość prowadzącego w połączeniu z ogromną wiedzą jego rozmówców tworzy wciągającą, barwną opowieść o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.08.2019 | Wyświetleń: 319
Powrót na listę aktualności

Zobacz także