bip

Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na konferencję „Solidarni w bezpieczeństwie”

Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na konferencję „Solidarni w bezpieczeństwie”
18.03.2026
Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na konferencję „Solidarni w bezpieczeństwie”

24 marca, w godz.11.00 do 13.30 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się konferencja „Solidarni w bezpieczeństwie”, skierowana do młodzieży ze szkół średnich. Spotkanie będzie świetną okazją do rozmowy o tematach, które coraz częściej pojawiają się w codzienności młodych ludzi – zdrowiu psychicznym, presji społecznej oraz funkcjonowaniu w świecie mediów społecznościowych.

Wydarzenie rozpoczną wystąpienia Anny Żabskiej Wojewody Dolnośląskiego,  Aleksandry Krzeszewskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Legnicy oraz zaproszonych gości. Wprowadzenie merytoryczne nakreśli kontekst spotkania i zwróci uwagę na wyzwania, z którymi mierzy się współczesna młodzież.

W programie znalazły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy – „Aspekty zdrowia psychicznego bez ściemy” – poprowadzi Aleksandra Lesiak i Kamila Kirej.  Rozmowa dotyczyć będzie m.in. przełamywania obaw związanych z korzystaniem z pomocy psychologicznej oraz presji wizerunkowej, której młodzi ludzie doświadczają w codziennym życiu.

Po przerwie uczestnicy wezmą udział w drugim panelu zatytułowanym „Algorytm lubi konflikt. A Ty?”, który poprowadzi Aleksandra Urda oraz Natalia Witiak. Spotkanie skupi się na mechanizmach funkcjonowania Internetu i mediów społecznościowych – od zjawiska hejtu, przez ekonomię uwagi, po sposoby reagowania na konflikty i napięcia pojawiające się w sieci. Konferencję zakończy podsumowanie oraz głos młodzieży uczestniczącej w wydarzeniu. 

Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowa Rada przy Wojewodzie Dolnośląskim oraz Miasto Legnica. 

Program konferencji „Solidarni w bezpieczeństwie”

11:00 – 11:15 | Otwarcie konferencji – Wystąpienia Wojewody Dolnośląskiego Anny Żabskiej, Zastępcy Prezydenta Legnicy Aleksandry Krzeszewskiej oraz zaproszonych gości honorowych.

11:15 – 11:20 | Wprowadzenie merytoryczne – Nakreślenie celu debaty i skali wyzwań współczesnej młodzieży.

11:20 – 11:55 | Panel I:Aleksandra Lesiak, Kamila Kirej - „Aspekty zdrowia psychicznego bez ściemy” – Dyskusja o przełamywaniu barier w korzystaniu z pomocy psychologicznej i presji wizerunkowej.

11:55 – 12:15 | Przerwa 

12:15 – 12:50 | Panel II: Aleksandra Urda, Natalia Witiak - „Algorytm lubi konflikt. A Ty?” – Analiza mechanizmów hejtu w sieci, ekonomii uwagi oraz strategii asertywnego reagowania.

12:50 – 13:30 | Podsumowanie i wnioski – Oddanie głosu młodzieży i zakończenie. 

 

 

Opublikował: Anna Lango | Dodano: 18.03.2026 | Wyświetleń: 464
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Aktualności Rss