Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zapraszamy na Tydzień Siły Kobiet. Zarezerwuj sobie czas, bo będzie się działo

Zapraszamy na Tydzień Siły Kobiet. Zarezerwuj sobie czas, bo będzie się działo
18.03.2021
Zapraszamy na Tydzień Siły Kobiet. Zarezerwuj sobie czas, bo będzie się działo

Marzec to miesiąc dedykowany kobietom.  Miasto Legnica szykuje dla pań prawdziwą dawkę pozytywnej energii. Spotkanie Kobiet, muzyczne show, porady o zdrowiu i urodzie oraz motywacyjne podcasty! Rozpoczynamy 20 marca.

W marcu obchodzimy Dzień Kobiet.  Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla pań wiosenny, siedmiodniowy pakiet wzmocnienia fizycznego i psychicznego, okraszonego nutą motywacji, relaksu oraz pozytywnej energii.

- Idziemy z duchem czasu, więc proponujemy, aby świętować Dzień Kobiet także w sieci. Legniczanki zasługują na to, co najlepsze – by były przede wszystkim zdrowe. Miasto, w którym od lat organizowane są wydarzenie dedykowane paniom, nie mogło zapomnieć o nich w marcu, kojarzonym właśnie z płcią piękną – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Wszystkie atrakcje będą dostępne w sieci.  Dwa z  tych wydarzeń organizujemy z formule hybrydowej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Zatem Ci z Państwa, którzy nie otrzymają bezpłatnej wejściówki, będą mogli zobaczyć wydarzenie na naszym Facebooku  i kanale YouTube  (Miasto Legnica). Udział w wydarzeniach będzie bezpłatny, a wejściówki będą dystrybuowane poprzez social media miasta oraz legnickie media.

- Mamy czas epidemii i szereg ograniczeń, ale to także  czas wyzwań dla obszaru komunikacji społecznej, stąd proponujemy wydarzenia w nowoczesnej i odświeżonej formule. Do serii wydarzeń, które oczywiście odbędą się jako LIVE-y, dodamy chociażby popularne ostatnio  podcasty. To wszystko zwiększa nasze zasięgi i odbiorców, promuje miasto w regionie i w całej Polsce, choć o kobiecych wydarzeniach organizowanych tutaj, było przecież głośno jeszcze przed pandemią   - mówi  Ewa Szczecińska-Zielińska, dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnicy.

Cykl wydarzeń Tygodnia Siły Kobiet rozpoczniemy w sobotę (20 marca) energetycznym koncertem LIVE Roxanne - Roxette Tribute Band. Covery niezapomnianego zespołu z lat 80. i 90. z pewnością pomogą Wam naładować baterie i zacząć nowy tydzień. 

W poniedziałek (22 marca) nasz partner - Centrum Rehabilitacyjne Mati-Med M. Gęstwa, oprócz mini wykładu wprowadzającego dotyczącego pracy dna miednicy, poprowadzi trening w sieci wzmacniający te rejony kobiecego ciała, które często u kobiet w ciąży lub po porodzie czy dojrzałych pań są osłabione i potrzebują szczególnej uwagi.

We wtorek (23 marca)  zajęcia poprowadzi Marcin Mokrzycki, właściciel legnickiego Studia Pilates. Tutaj możecie się spodziewać profesjonalnego treningu, który będzie miał na celu wysmuklenie sylwetki jak i zbudowanie siły w ciele.

Środa (24 marca) upłynie nam z zumbą dla mam z dziećmi w chustach. Instruktorką, która poprowadzi zajęcia będzie Magdalena Gęstwa. Każda mama wie, jak trudno znaleźć czas na samodzielną aktywność fizyczną, kiedy wychowuje się małe dziecko. Jeżeli chciałabyś zrobić coś dla siebie, dla swojego ciała, wrócić do formy ale nie chcesz rozstawać się ze swoim maluchem, to ten trening jest dla ciebie. Możesz ćwiczyć nie rozstając się ze swoim małym skarbem. Zajęcia te niosą korzyści zarówno dla ćwiczących mam ale również dla ich dzieci. Taniec pomoże w przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy, pobudzić endorfiny. Natomiast bliskość i zabawa z dzieckiem wyzwala poczucie szczęścia, wzmacnia więzi, uspokaja i stymuluje zmysły.

Czwartek (25 marca)  natomiast będzie przeznaczony na głęboką regenerację ciała, umysłu jak również i uspokojenie naszych zmysłów. Joga to naturalny lek na stres, depresję i stany niepokoju. Asany z jednej strony redukują napięcie będące przyczyną stresu, a z drugiej dotleniają, usuwają zmęczenie i dodają energii. Joga przywraca równowagę psychiczną, a tym samym pomaga walczyć z depresją niepokojem. To także naturalna terapia zalecana w okresach wyczerpania nerwowego oraz zmniejszonych sił witalnych. W zaproponowanej praktyce przez Piara Ravi Kaur czyli Natalię Norko pozycje zostały dobrane tak, aby działać zarówno odprężająco, jak i energetyzująco na umysł i ciało. Wykonując ją regularnie zapewnisz sobie dobry nastrój oraz uwolnisz się od wewnętrznych napięć.

Weekend rozpoczniemy w wielkim stylu, bowiem zapraszamy na długo wyczekiwane, po niemal rocznej przerwie, 17. Spotkanie Kobiet w Legnicy z Urszulą Dudziak LIVE. W piątek, (26 marca) podczas spotkania artystka opowie nam o najważniejszych i przełomowych  momentach w jej życiu, które sprawiły, że stała się silną i pewną swojej wartości kobietą. Dowiemy się skąd wzięła się ta niesamowita pozytywna energia, odwaga w wyrażaniu siebie, umiejętność tworzenia  i kreowania życia na swoich warunkach oraz o największych spełnionych marzeniach.  Uwierzcie nam na słowo – barwna i nietuzinkowa historia życia Urszuli Dudziak z pewnością zapadnie Wam na długo w pamięci i sercach.

Kończąc cykl wydarzeń,  ostatnią już propozycją będzie sobotnia (27 marca),  słodka wyprawa do cukierni Cynamon w Legnicy. W tym miejscu właścicielka Kasia Byczko osłodzi nam trwający weekend pysznymi wypiekami wielkanocnymi.  Dowiemy się, jak własnoręcznie, krok po kroku, w zaciszu domowym przygotować słodkości na wielkanocny stół. Jak to kiedyś ktoś powiedział, trochę cukru nikomu nie zaszkodzi!

Szczegółowy plan Tygodnia Siły Kobiet:

20.03 sobota, godz. 19.00

Koncert „Tribute to Roxette”. Największe przeboje grupy Roxette w ekspresyjnym koncercie. Pierwsze w Polsce ROXETTE LIVE SHOW!- LIVE

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, wejściówki

22.03 poniedziałek

Zadbaj o zdrowie i uwolnij swoje emocje - wzmacniający trening dna miednicy dla kobiet  - ON LINE

partner: Centrum Rehabilitacyjne Mati-Med M. Gęstwa

23.03wtorek

Smukła sylwetka i silne ciało - Pilates  dla kobiet z Marcinem Mokrzyckim - ON LINE

partner: Studio Pilates Marcin Mokrzycki

24.03 środa

Zumba dla mam z dziećmi w chustach z Magdaleną Gęstwą - ON LINE

partner: Centrum Rehabilitacyjne Mati-Med M. Gęstwa

25.03 czwartek

Joga na stres – relaks i rozluźnienie  z Piara Ravi Kaur czyli Natalią Norko - ON LINE

partner: Centrum Rehabilitacyjne  Mati-Med M. Gęstwa

26. 03 piątek, godz.1800

17. Spotkanie Kobiet w Legnicy z Urszulą Dudziak - LIVE

„Rozmowy o życiu spełnionym”

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, wejściówki

27.03 sobota

Trochę cukru nie zaszkodzi! – babeczki dla Babeczek , czyli wielkanocne wypieki z Katarzyną Byczko - ON LINE

partner: Cukiernia Cynamon

Urszula Dudziak

podczas 17. Spotkania Kobiet LIVEspotka się z legniczankami

26 marca odbędzie się długo oczekiwane 17. Spotkanie Kobiet. Tym razem  również w fomule LIVE, w transmisji z Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej prowadzonej na kanałach społecznościowych Miasta Legnica - Facebook i YouTube . Gościem pierwszego w tym roku spotkania będzie wybitna artystka i kompozytorkę Urszula Dudziak, uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Występowała i nagrywała wspólnie z największymi: Krzysztofem Komedą, Bobbym McFerrinem, Herbiem Hancockiem, Nina Simone, Stingiem.  Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk,  w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. Obdarzona jest niespotykaną skalą głosu, perfekcyjną intonacją oraz unikalną techniką wokalną.

Jednak muzyka to tylko część Urszuli Dudziak, wspaniałej kobiety, która obdarza nas niezmierzonymi pokładami optymizmu. W przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa super moc. Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania - bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, realizuje spotkania „Power Speech”, napisała dwie książki: „Wyśpiewam Wam Wszystko”  i  „Wyśpiewam Wam Więcej”, jest  youtuberką, aktywnie prowadzi swojego vloga.

Podczas spotkania, które poprowadzi Marcin Andrzejewski porozmawiamy o najważniejszych i przełomowych  momentach w jej życiu, które sprawiły, że stała się silną i pewną swojej wartości kobietą. Dowiemy się skąd wzięła się ta niesamowita pozytywna energia, odwaga w wyrażaniu siebie, umiejętność tworzenia  i kreowania życia na swoich warunkach oraz o największych spełnionych marzeniach.  Uwierzcie nam na słowo – barwna i nietuzinkowa historia życia Urszuli Dudziak z pewnością zapadnie Wam na długo w pamięci i sercach.

PIERWSZE W POLSCE

ROXETTE LIVE SHOW!

ROXANNE to zespół sześciu muzyków grających z pasją i uwielbieniem do oryginału największe przeboje legendarnej grupy ROXETTE

Zespół koncertuje nie tylko w Polsce, miał też okazję zagrać kilkakrotnie w Niemczech.Liderką zespołu jest Marzena Pitula (polska Marie) mająca kilkunastoletnie doświadczenie sceniczne. Współpracowała m.in. z TVP 2,  z reżyserem L. Kumańskim, była laureatką programu „Droga do gwiazd”. Swój głos kształciła m.in. u Elżbiety Zapendowskiej. Wieloletnia liderka zespołu KAKADU  z którym koncertowała od 2003 r., nagrała 4 maxi single do dziś grane przez Polskie Radio a także występowała w programie „Pytanie na śniadanie” oraz „ Kawa czy herbata”. Marzenie na froncie sceny towarzyszy Daniel Ksel (polski Per) , który śpiewa i gra na gitarach, a doświadczenie sceniczne zdobywał również w grupach Kalina Band (Grand Prix w Scyzorykach), Baby Rock i Shapeles (dziesiątki koncertów i festiwali).

Duetowi towarzyszą muzycy/instrumentaliści : gitarzysta Rafał Pitula, basista Darek Jurkowski, pianista Marcin Maziarz oraz perkusista Krzysztof Pitula. Cały skład Roxanne współpracował ze znanymi osobistościami świata muzyki, jak choćby : Jacek Królik, Wojciech Fedkowicz. Są organizatorami corocznej Muzycznej Kuźni oraz jedynej w kraju akcji Największy Zespół Rockowy.

Marzena swą energią, sexapilem i przenikliwym głosem przypomni m.in. It must have been love, Dangerous, Dressed for success, Fading like a flower, Sleeping in my car, Spending my time, Listen to you heart, Dance away, Almost unreal, Run to you, Soul deep i wiele innych hitów.

Przystojny wokalista to sam Per, śpiewający gitarzysta który dopełnia duet z Marzeną śpiewając Joyride, How Do You Do, Big Love, The Look , Real sugar.

Inaugurujący Tydzień Siły Kobiet zespół Roxanne proponuje powrót do przeszłości, do czasów szkolnych dyskotek, radiowych list przebojów.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.03.2021 | Wyświetleń: 1061
Powrót na listę aktualności

Zobacz także