Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zapraszamy na wielkie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

Zapraszamy na wielkie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego
09.11.2020
Zapraszamy na wielkie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

To będzie święto inne niż dotychczas, ale wierzymy, że radosne. Zapraszamy w południe 11 listopada do wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego.   

Może nas być tysiąc, a nawet jeszcze więcej. W domach, na balkonach lub w przydomowych ogródkach. Jedyne czego potrzebujecie to dostęp do internetu, bowiem w tym roku zaśpiewamy z Wami Mazurka Dąbrowskiego w sieci. Nie zapomnijcie mieć ze sobą narodowej flagi. Być może to je zobaczycie podczas naszej środowej transmisji. Do wzięcia udziału w akcji szczerze zachęca prezydent miasta.

- Zawsze Narodowe Święto Niepodległości spędzaliśmy razem w sercu miasta. Nadal możemy, choć w innej formule wymuszonej przez ten trudny czas, w którym jesteśmy. Zatem proszę -  zaśpiewajmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego  -  apeluje Tadeusz Krzakowski.

Transmisje live w Święto Niepodległości zaczniemy dla Was kilka minut przed godziną 12.00. Jeśli śpiew to nie mogło zabraknąć z nami legnickiego Chóru Madrygał. W południe to oni zaintonują Mazurka Dąbrowskiego na żywo z Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Warto być z nami w sieci, bo – oprócz wzniosłych chwil wspólnego śpiewania – być może zobaczycie w sieci właśnie siebie.

Transmisja dostępna będzie na kanałach na Facebooku: /Miasto Legnica/ oraz Legnickie Centrum Kultury. Będziemy też z Wami na YouTube.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.11.2020 | Wyświetleń: 1176
Powrót na listę aktualności

Zobacz także