Zapraszamy w Piątek do Galerii Sztuki na trzy wernisaże

Zapraszamy w Piątek do Galerii Sztuki na trzy wernisaże
21.06.2018

W piątek (22 czerwca) Galeria Sztuki zaprasza aż na trzy wernisaże. Pierwszy o godz. 17.00 w Otwartej Pracowni Sztuki (ul. Chojnowska 19) - wystawa pt. „Rysunek. Malarstwo”, prezentująca prace plastyczne uczestników zajęć w pracowni plastycznej przy Akademii Avatara.

Godzinę później, o 18.00, spotkanie w Galerii Sztuki (plac Katedralny 1), gdzie nastąpi otwarcie „Piramidiany” Jerzego Olka. To artysta, teoretyk i krytyk sztuki. Jego prace są świadectwem dwóch wielkich pasji: geometrii i fotografii. Jest zarówno wielkim erudytą, jak i gawędziarzem w dziedzinie sztuki i nie tylko. Udział w wernisażu będzie zatem niepowtarzalną okazją posłuchania, jak Jerzy Olek sam opowiada o swojej twórczości i fascynacjach.

Także o godz.18.00 w Galerii Pacykarz (plac Katedralny 1) odbędzie się wernisaż prac legnickiego fotografika, Karola Budrewicza, pt.: „Brutal w Skopje”. Fotografie Budrewicza są próbą utrwalenia i zachowania architektury socmodrenizmu i brutalizmu, jeszcze do niedawna zapełniających centrum zapełniających centrum macedońskiego Skopje.   

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.06.2018 | Wyświetleń: 105
Powrót na listę aktualności

Zobacz także