Zbiorcza droga południowa wśród najlepszych polskich inwestycji 2018

Zbiorcza droga południowa wśród najlepszych polskich inwestycji 2018
16.05.2018
Zbiorcza droga południowa wśród najlepszych polskich inwestycji 2018

Podczas uroczystej gali na X Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (15 maja) Portalsamorzadowy.pl rozdał prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych inwestycji w Polsce w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018 r. Celem konkursu jest niezmiennie wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Spośród 30 nominowanych w całym kraju przedsięwzięć komunalnych równorzędnie wyłoniono i nagrodzono 11. W gronie zwycięzców znalazła się Legnica za budowę zbiorczej drogi południowej - etap II od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawie. Nagrodę w imieniu miasta odebrał obecny na kongresie prezydent Tadeusz Krzakowski.

- Jeśli samorządowcy odnoszą sukces, to cieszyć powinni się mieszkańcy, bo samorządowcy przeprowadzają inwestycje dla swoich małych ojczyzn. Konkurs wpisuje się w trend rozwiązywania problemów, jakie doskwierają mieszkańcom. Zgłoszono wspaniałe projekty i realizacje. Kapituła miała trudny wybór. Te samorządy, które wygrały mogą się szczycić - to najlepsi z najlepszych - podkreślał podczas gali minister w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 16.05.2018 | Wyświetleń: 63
Powrót na listę aktualności

Zobacz także