Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zbliżają się wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Zbliżają się wybory do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
05.12.2018

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Legnicy oraz Urząd Miasta zapraszają przedstawicieli wszystkich legnickich organizacji do udziału w Konferencji Organizacji Pozarządowych, poświęconej wyborom do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji. Odbędzie się ona 10 grudnia (poniedziałek) o godz. 16.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym (ul. Jordana 17).

Rada działalności pożytku publicznego to zespół doradczy, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów organu administracji publicznej, przy którym jest powołana. Jakość współpracy z jednostką samorządu terytorialnego w dużej mierze zależy od stopnia zaangażowania organizacji i świadomości lokalnego sektora pozarządowego. Dlatego tak ważne jest członkostwo w Radzie szerokiej reprezentacji legnickich organizacji i ich czynny udział w kształtowaniu polityki społecznej naszego miasta.

Liczba kandydatów na członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legnicy zostanie ustalona na konferencji. Dotychczas MRDPP w Legnicy składała się z 15 osób, w tym: z 9 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz po 3 - prezydenta miasta i Rady Miejskiej Legnicy.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, jej IV kadencja trwać będzie 3 lata. W wyborach każda legnicka organizacja może zgłosić jednego kandydata na członka Rady, dysponuje również jednym ważnym głosem. Szczegóły procedury zawarte zostały w Regulaminie wyborów.

Regulamin:

 

Pliki do pobrania

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 05.12.2018 | Wyświetleń: 109
Powrót na listę aktualności

Zobacz także