Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zespół Placówek Specjalnych. Przetarg na adaptację sali gimnastycznej

Zespół Placówek Specjalnych. Przetarg na adaptację sali gimnastycznej
14.10.2020

Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy etapu V – adaptacji na potrzeby Zespołu Placówek Specjalnych sali gimnastycznej. Termin składania ofert do 28 października.  

To będzie ostatni etap przebudowy budynku byłej szkoły przy ul. Mazowieckiej 3 na potrzeby ZPS. W ramach tego zadania zmodernizowana zostanie istniejąca sala gimnastyczna. Przebudowane zostaną m.in. sanitariaty, szatnie, docieplony dach, wymienione instalacje elektryczne, okna, drzwi, podłogi.     

Przypomnijmy co już zrobiono

Etap IV. W tym roku przebudowany został i przekazany użytkownikowi segment D oraz łącznik do sali gimnastycznej.  Zakres prac obejmował m.in.: zagospodarowanie terenu, roboty murarskie, malarskie i dekarskie. Wymieniono instalacje sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne, wodne, elektryczne i inne. Docieplony został dach oraz część elewacji, która wcześniej nie był ocieplona. W segmencie tym odbywają się zajęcia dydaktyczne dla legnickich podopiecznych, którzy zostaną tutaj przeniesieni z innych placówek. Koszt ok. 2 mln 321 tys. zł.

Etap II i III. W  segmencie A, części segmentu B i łączniku do segmentu D przebudowana i wyposażona została kuchnia oraz zagospodarowany teren wokół obiektu. Wykonywano roboty: rozbiórkowe, żelbetowe, murarskie, dociepleniowe, dekarskie, tynkarskie, malarskie i posadzkarskie. Wymieniono też stolarką okienną i drzwiową, instalację sanitarno-wodociągową, centralnego ogrzewania i innymi pracami. Koszt ok. 8 mln 389 tys. zł.

Etap I.  Latem minionego roku zakończyła się adaptacja i wyposażanie sal i pomieszczeń w segmencie C, przeznaczonych na internat i oddziały przedszkolne. Przebywają już tutaj, w bardzo dobrych warunkach, dzieci wraz opiekunami, przeniesione z placówki przy ul. Piechoty oraz ze Szkoły Podstawowej nr 16.

Prace obejmowały przebudowę budynku C wraz z łącznikiem prowadzącym do sali gimnastycznej i części segmentu B. Obiekt został ocieplony, położono nową estetyczną elewację. Uporządkowano teren przed budynkiem, powstały nowe chodniki. Wyposażenie wnętrz jest nowoczesne i funkcjonalne. Koszt tego zadania to ok. 8,2 mln zł. wraz z wyposażeniem.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.10.2020 | Wyświetleń: 330
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.