Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zespół Placówek Specjalnych. Przetarg na adaptację sali gimnastycznej

Zespół Placówek Specjalnych. Przetarg na adaptację sali gimnastycznej
14.10.2020

Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy etapu V – adaptacji na potrzeby Zespołu Placówek Specjalnych sali gimnastycznej. Termin składania ofert do 28 października.  

To będzie ostatni etap przebudowy budynku byłej szkoły przy ul. Mazowieckiej 3 na potrzeby ZPS. W ramach tego zadania zmodernizowana zostanie istniejąca sala gimnastyczna. Przebudowane zostaną m.in. sanitariaty, szatnie, docieplony dach, wymienione instalacje elektryczne, okna, drzwi, podłogi.     

Przypomnijmy co już zrobiono

Etap IV. W tym roku przebudowany został i przekazany użytkownikowi segment D oraz łącznik do sali gimnastycznej.  Zakres prac obejmował m.in.: zagospodarowanie terenu, roboty murarskie, malarskie i dekarskie. Wymieniono instalacje sanitarne, grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne, wodne, elektryczne i inne. Docieplony został dach oraz część elewacji, która wcześniej nie był ocieplona. W segmencie tym odbywają się zajęcia dydaktyczne dla legnickich podopiecznych, którzy zostaną tutaj przeniesieni z innych placówek. Koszt ok. 2 mln 321 tys. zł.

Etap II i III. W  segmencie A, części segmentu B i łączniku do segmentu D przebudowana i wyposażona została kuchnia oraz zagospodarowany teren wokół obiektu. Wykonywano roboty: rozbiórkowe, żelbetowe, murarskie, dociepleniowe, dekarskie, tynkarskie, malarskie i posadzkarskie. Wymieniono też stolarką okienną i drzwiową, instalację sanitarno-wodociągową, centralnego ogrzewania i innymi pracami. Koszt ok. 8 mln 389 tys. zł.

Etap I.  Latem minionego roku zakończyła się adaptacja i wyposażanie sal i pomieszczeń w segmencie C, przeznaczonych na internat i oddziały przedszkolne. Przebywają już tutaj, w bardzo dobrych warunkach, dzieci wraz opiekunami, przeniesione z placówki przy ul. Piechoty oraz ze Szkoły Podstawowej nr 16.

Prace obejmowały przebudowę budynku C wraz z łącznikiem prowadzącym do sali gimnastycznej i części segmentu B. Obiekt został ocieplony, położono nową estetyczną elewację. Uporządkowano teren przed budynkiem, powstały nowe chodniki. Wyposażenie wnętrz jest nowoczesne i funkcjonalne. Koszt tego zadania to ok. 8,2 mln zł. wraz z wyposażeniem.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.10.2020 | Wyświetleń: 429
Powrót na listę aktualności

Zobacz także