Zintegrowany System Zarządzania sprzyja rozwojowi LPGK

W Legnickim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej już od pięciu lat z powodzeniem stosowany jest Zintegrowany System Zarządzania. Przynosi on korzyści spółce, klientom i środowisku.
Zintegrowany System Zarządzania wdrożony w 2007 r. oparty był na trzech normach:
jakościowej PN EN ISO 9001, środowiskowej PN EN ISO 14001 oraz bhp PN -N 18001. W roku 2010 system wzbogacony został o czwartą normę, dotyczącą bezpieczeństwa informacji (ISO/IEC 27001).
Połączenie tych czterech norm doprowadziło do poprawy wszystkich procesów gospodarczych zachodzących w LPGK. Przyczyniło się także do dynamicznego rozwoju spółki, optymalizacji kosztów działalności i poprawy organizacji pracy. Ten sposób zarządzania jest zgodny z najwyższymi standardami.
Efekty działania systemu bardzo pozytywnie postrzegają klienci spółki. W szczególny sposób nadzorowane są usługi i zgłaszane reklamacje. Przyjęcie normy środowiskowej pozwala na łatwiejszy dostęp do funduszy europejskich. LPGK może liczyć na dodatkowe punkty, składając wnioski o ich przyznanie. W spółce prowadzone są szkolenia środowiskowe. Z kolei przyjęcie norm bhp postawiło na wyższym poziomie profilaktykę, co doprowadziło do znacznego spadku ilości wypadków przy pracy. Firma dba o zabezpieczenie przetwarzanych informacji. Powierzone jej przez klientów dane osobowe są bezpieczne. System skłania też pracowników do utożsamiania się z firmą, dbałości o jej markę i wizerunek.