Zmarł Mieczysław Borkowski

Zmarł Mieczysław Borkowski
11.02.2011
2011-02-11
Dnia 10 lutego 2011 r. zmarł w Legnicy porucznik w stanie spoczynku Mieczysław Borkowski, jeden z najbardziej zasłużonych przedstawicieli legnickiego środowiska kombatantów - weteranów walk o niepodległość, żołnierz Armii Krajowej.

Mieczyslaw Borkowski

Mieczysław Borkowski w swojej szeroko zakrojonej działalności położył szczególnie wielkie zasługi w kształtowaniu lokalnego samorządu miasta Legnicy.
W okresie I kadencji Rady Miejskiej Legnicy, w latach 1990 - 1994 pełnił z dużym powodzeniem i zaangażowaniem funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Legnicy oraz członka jej Komisji Budżetu i Finansów. Walnie przyczynił się do scalania miasta w jeden organizm po wycofaniu wojsk sowieckich z Legnicy. Pracował społecznie na rzecz środowiska kombatanckiego od 1976 r. Przez kilka kadencji pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Legnickich Kombatantów oraz wiceprezesa i prezesa Zarządów Wojewódzkiego i Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy. W wielu przypadkach był inicjatorem i współorganizatorem obchodów rocznicowych i świąt państwowych organizowanych w Legnicy. Udokumentowanie organizowanych uroczystości znalazło swoje odzwierciedlenie w kronikach organizacji okręgowej Związku oraz artykułach pisanych przez Pana Borkowskiego w miesięczniku „Polsce Wierni” i w prasie lokalnej, co niewątpliwie popularyzowało rozwój miasta i życia jego mieszkańców.

Był wyróżniony i odznaczony między innymi:
Krzyżem Srebrnego Orderu Virtuti Militari, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Partyzantów, Krzyżem Armii Krajowej, Patent Weteranów Walk o Niepodległość Ojczyzny.

Ostatnie pożegnanie Mieczysława Borkowskiego odbędzie się 14 lutego br. (poniedziałek) o godz. 13.30 na legnickim cmentarzu komunalnym.

,
Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 11.02.2011 | Wyświetleń: 155
Powrót na listę aktualności

Zobacz także