Zmiany w ruchu na ul. Sikorskiego

Zmiany w ruchu na ul. Sikorskiego
20.10.2017

Dziś (20 października) wieczorem rozpocznie się układanie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu na jezdni zachodniej (w kierunku ronda) przebudowywanej ulicy Sikorskiego. Na czas robót będzie ona zamknięta.

Ruch będzie się odbywał jezdnią wschodnią, na której takie prace zostały przeprowadzone w nocy z czwartku na piątek.

Po wylaniu tej warstwy asfaltu na jezdni zachodniej ruch zostanie przywrócony. Oznakowanie poziome na obydwu jezdniach będzie położone w przyszłym tygodniu.

Roboty na ul. Sikorskie zbliżają się do końca. Obecnie trwają prace przy układaniu kostek na chodniku po stronie wschodniej. Po przeciwnej zostały już zakończone. Położona została też nawierzchnia asfaltowa na ścieżkach rowerowych.

Przetarg na przebudowę ulicy Sikorskiego od ronda turbinowego (skrzyżowanie z ul. Iwaszkiewicza) do skrzyżowania z ul. Wrocławską wygrała firma Berger Bau Polska, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę - 2,4 mln zł.

Przypomnijmy, że zakres tej inwestycji obejmuje m.in.: rozebranie konstrukcji podbudowy i nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, ich przebudowę, nowe nawierzchnie, wymianę krawężników, ścieki z kostki betonowej i nową zatokę autobusową.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 20.10.2017 | Wyświetleń: 65
Powrót na listę aktualności

Zobacz także