Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zobacz jak budowana jest droga łącząca teren inwestycyjny z obwodnicą zachodnią

Zobacz jak budowana jest droga łącząca teren inwestycyjny z obwodnicą zachodnią
26.02.2021
Zobacz jak budowana jest droga łącząca teren inwestycyjny z obwodnicą zachodnią

Kontynuowane są  prace przy budowie drogi klasy Z  łączącej tereny produkcyjno usługowe (Legnica II) z obwodnicą zachodnią. Postęp robót jest coraz bardzo widoczny.

Obecnie trwa układanie kostki brukowej na chodnikach, montaż słupów oświetleniowych, budowana sieć Legman.

Inwestycja ta obejmuje przebudowanie ul. Giełdowej i włączenie jej do obwodnicy zachodniej. Jest to kolejne połączenie tego obszaru z  ważną arterią komunikacyjną, która m.in. odciąży ruch na ul. Jaworzyńskiej, wcześniej skomunikowana z tym terenem.

Część drogowa tej inwestycji to: budowa i przebudowa jezdni– wykonanie nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych i rowerzystów, chodników i ścieżek rowerowych, zagospodarowanie pasów zieleni. A także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej w tym przebudowę zbiornika retencyjnego.       Budowa tej drogi jest kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji związanej z uzbrojeniem i  budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4. Powstały wówczas drogi, chodniki, oświetlenie, sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe.

Teren inwestycyjny tzw. Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.02.2021 | Wyświetleń: 514
Powrót na listę aktualności

Zobacz także