Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Żółta poziomica. Przyjdź i wybierz najpiękniejszą legnicką budowlę w 2018 r

Żółta poziomica. Przyjdź i wybierz najpiękniejszą legnicką budowlę w 2018 r
14.03.2019

W Legnickiej Bibliotece Publicznej w piątek (15 marca, godz.18.00) odbędzie się finał tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszy budynek w mieście „Żółta poziomica”. Plebiscyt już po raz trzeci organizuje grupa Jerzy Skupień i przyjaciele.

Każdy z gości będzie mógł ocenić i zagłosować na najładniejszy jego zdaniem, wybudowany lub wyremontowany i oddany do użytku w 2018 roku budynek w naszym mieście. W sali pod cyrklami organizatorzy zaprezentują 22 realizacje budowlane autorstwa 16 projektantów. Powierzchnia konkurujących ze sobą obiektów budowlanych sięga od 133 do nawet ponad 26 tys. m2.

Będą architekci - autorzy projektów. Będzie też spotkanie ze zwyciężczynią konkursu urbanistyczno-architektonicznego na zagospodarowanie placu Słowiańskiego, Aleksandrą Doniec. Wieczór uświetni recital Doroty Sobieszczańskiej przy akompaniamencie Ireneusza Irlika.

Przypomnijmy. Przed rokiem w konkursie Żółta Poziomica 2017 zwyciężył budynek przy ul. Zamkowej 3, zaprojektowany przez Piotra Niemca. Kolejne miejsca zajęły - gmach MPoint przy ul. Wrocławskiej 1, grupy architektów z pracowni Niebudek, pod kierownictwem Bartosza Kościelnego oraz biurowiec przy ul. Nowodworskiej 23 zaprojektowany przez Krzysztofa Chamielca.

 Fot. ilustracyjne - budynek przy ul. Zamkowej 3, zaprojektowany przez Piotra Niemca

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.03.2019 | Wyświetleń: 123
Powrót na listę aktualności

Zobacz także