Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zostały ostatnie dni na złożenie wniosku o 300 plus. Nie zapomnij

Zostały ostatnie dni na złożenie wniosku o 300 plus. Nie zapomnij
25.11.2022

Spóźnialskim zostało zaledwie sześć dni na wysłanie do ZUS wniosku o 300+. Mogą to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy korzystając z aplikacji mZUS.

W ramach programu „Dobry start” tylko na Dolnym Śląsku zostało złożonych 246 tys. wniosków na 337 tys. dzieci. To o 28,5 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Na konta dolnośląskich rodziców
popłynęło 97,2 mln zł. W całej Polsce wpłynęło 3,29 mln wniosków dla 4,5 mln dzieci, na które wypłacony został 1,36 mld zł.
ZUS przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry start". Wnioski można składać od 1lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia a od kilku dni również przez aplikację mZUS.
- W ramach tego programu bez względu na swoje dochody, rodzice mogą dostać jednorazowo 300 zł, które można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych dzieciom do nauki mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. Wyprawka przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat.

Wniosek o wypłatę mo złożyć rodzice, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo- wychowawczej.
- Pieniądze z "Dobrego startu" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Cała korespondencja jest przekazywana w formie elektronicznej – przypomina Iwona Kowalska-Matis

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.11.2022 | Wyświetleń: 629
Powrót na listę aktualności

Zobacz także