Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zrywamy z plastikiem. Pierwszy butelkomat jest już w Legnicy

Zrywamy z plastikiem. Pierwszy butelkomat jest już w Legnicy
09.09.2020
Zrywamy z plastikiem. Pierwszy butelkomat jest już w Legnicy

Dzisiaj (9 września) do naszej ekologicznej akcji „Zrywam z plastikiem” przyłączył się kolejny partner - sklep Decathlon, który zainstalował pierwszy w Legnicy automatyczny butelkomat.

Teraz każdy mieszkaniec, zamiast wyrzucać puste plastikowe butelki o różnych rozmiarach do kontenerów śmieciowych, może je włożyć do butelkomatu i uzyskać premię w postaci 5 punktów. Gdy zbierze 1000 punktów, otrzymuje bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon przy ul. Objazdowej ( centrum handlowe na dawnym lotnisku).

- Bardzo nas cieszy współpraca z nowym partnerem – mówiła podczas konferencji prasowej zastępczyni prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz. – Na razie to jeszcze akcja edukacyjna, ale wierzę, że zachęci inne firmy i sklepy, by mogło z butelkomatów korzystać jak najwięcej legniczan. To się opłaca, a każde takie działanie ma wielki sens – podkreśliła.

Firma Decathlon otrzymała pani wiceprezydent certyfikat partnerstwa w ramach ekologicznego projektu „Zrywam z plastikiem”.

- Projekt współtworzymy z firmą Sortbox, producentem butelkomatów, która użyczyła nam urządzenie na rok. Bardzo wierzę w ten projekt – powiedział Mateusz Martin, lider sklepu. - Zachęcamy wszystkich do oddawania butelek. Mamy też zawarte porozumienie z Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na odbiór plastikowych butelek i segregowanie ich na składowisku.

Butelkomat przyjmuje jedynie czyste, niezgniecione butelki z polskiej dystrybucji. Nakrętki trafiają na cele charytatywne do odrębnego pojemnika. Cała procedura zdawania butelek jest prosta i przedstawiona graficznie na urządzeniu. Za każdą włożoną butelkę osoba zdająca otrzymuje 5 punktów. Następnie pobiera kupon. By otrzymać korzyści musi mieć aktywną Kartę Decathlon oraz pobraną aplikację Ekobox, która zlicza punkty. Na koniec otrzymamy bony, za które można zrobić zakupy.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.09.2020 | Wyświetleń: 1280
Powrót na listę aktualności

Zobacz także