Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Życie i twórczość legniczanina Waltera Bayera w książce Grażyny Humeńczuk

Życie i twórczość legniczanina Waltera Bayera w książce Grażyny Humeńczuk
10.01.2019

Muzeum Miedzi wydało interesującą książkę - „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”, poświęconą twórczości legnickiego artysty, nauczyciela, ilustratora.

- Dwa lata gromadzenia informacji i materiałów o życiu kolejnego ważnego dla naszego miasta legniczanina, jakim był Walter Bayer, zaowocowało książką, którą z dumą i przyjemnością oddajemy do Państwa rąk. Z pewnością dla osób kochających historię oraz sztukę naszego przedwojennego miasta pięknym prezentem od Was i dla Was może być książka o legnickim malarzu, nauczycielu i rysowniku, który zasłynął między innymi z zamiłowania do baśniowych scen – zachęca Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi.

Walter Bayer działał i tworzył w pierwszej połowie XX wieku. W 2017 roku muzeum otrzymało niezwykły dar od rodziny artysty, na który składało się ponad 50 jego prac. Jeszcze w tym samym roku mieliśmy okazję oglądać je na wystawie. W najnowszym muzealnym wydawnictwie opisano życie i działalność artystyczną Waltera Bayera oraz zamieszczono katalog jego prac.

Książkę przygotowała kustosz i wieloletni kierownik Działu Historii, Grażyna Humeńczuk, autorka m.in. cyklu czterech książek: „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, „Nowy Ratusz w Legnicy 1905-2005” i „Elfriede Springer (1886-1959). Życie i twórczość” oraz współautorki książek: „Teodora Blätterbauera obraz Legnicy i Śląska 2. połowy XIX wieku” oraz „Śladami legnickich zegarów”.

Książkę można już kupić w kasach muzeum. Publikacja jest dwujęzyczna: polsko–niemiecka.

Źródło: Muzeum Miedzi

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.01.2019 | Wyświetleń: 135
Powrót na listę aktualności

Zobacz także