Życzenia prezydenta dla nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów

Życzenia prezydenta dla nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów
22.06.2018

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy

oraz Pracownicy Administracji i Obsługi Oświatowej!

Drodzy Uczniowie!  

Zakończenie roku szkolnego jest szczególną okazją, by podziękować całej kadrze szkolnej za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Na ręce wszystkich dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli i pracowników oświaty składam serdeczne podziękowania.

Dziękuję również legnickim uczniom za rzetelną pracę i głód wiedzy, który zaspokajają każdego dnia w szkole. Dziękuję za poważne traktowanie uczniowskich obowiązków i dążenie do zgromadzenia intelektualnego kapitału, który będzie Wam otwierał drogę do udanego i bogatego w osiągnięcia życia na przyszłość. Jesteście bowiem nadzieją miasta na jego rozwój i rozkwit.

Kończący się rok szkolny należał do najtrudniejszych od wielu lat, zarówno dla nauczycieli, jak uczniów i rodziców. Wspólnie wdrażaliśmy pełną trudnych wyzwań rządową reformę oświaty w zupełnie nowych realiach systemu edukacyjnego. Zmiany przygotowaliśmy najlepiej, jak to było możliwe, najbardziej efektywnie. Kierowała nami troska o stworzenie przyjaznych warunków do pracy dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Było naszym celem, by na zmianach nie ucierpiała żadna z tych grup. Jednocześnie skutecznie wspieraliśmy uczniów, nauczycieli i rodziców w ich adaptacji do nowych warunków. Naszym sojusznikiem była coraz nowocześniejsza baza naukowo-dydaktyczna. Mamy doskonale wykształconych oraz zaangażowanych nauczycieli i razem stwarzaliśmy uczniom szanse na ich wszechstronny rozwój. 

Życzę wszystkim pięknych, pełnych niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych wakacji. Pora odpocząć, by z tym większą energią powrócić za dwa miesiące do szkół. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja odkrywania uroków świata. Do zobaczenia we wrześniu.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami              

                                                                                            

Tadeusz Krzakowski    

Prezydent Legnicy

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 22.06.2018 | Wyświetleń: 269
Powrót na listę aktualności

Zobacz także