Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Życzenia Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej
13.10.2021
Życzenia Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wystosował list okolicznościowy z życzeniami dla legnickich nauczycieli, personelu oświatowego, uczniów i ich rodziców.
 
Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję za codzienny wysiłek, jaki wkładają Państwo w realizację jakże trudnej misji kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Wasi uczniowie są przyszłością miasta. Przekazujecie im wiedzę, ale też kształtujecie ich charaktery, serca i umysły. To bardzo odpowiedzialne zadanie. Zwłaszcza, że system edukacji w całym kraju przeżywa kryzys zarówno wartości, jak i zagrożeń szkolnictwa spowodowanych skutkami pandemii.

Szkoły i placówki oświatowe przez wiele miesięcy zmuszone były pracować nie tylko stacjonarnie, ale też hybrydowo i zdalnie. W ten proces ogromniezaangażowani byli również rodzice. Całkowicie zmieniała się formuła kształcenia i egzaminowania.

Edukacja zapewnia społeczeństwu jego rozwój i unowocześnianie we wszystkich sferach życia. W Legnicy przeznaczamy na oświatę ogromną kwotę - prawie ćwierć miliarda złotych. To najwyższy wydatek budżetowy, stanowiący jednocześnie ponad 34 proc. naszego całego budżetu. Miasto prowadzi 44 szkoły i placówki oświatowe, zatrudnia 1700 pedagogów i 755 osób personelu oświatowego. Do szkół uczęszcza ponad 15 tysięcy uczniów.
Młodzi ludzie potrzebują dzisiaj o wiele bardziej, niż kiedykolwiek, wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia na dobre życie. Pełniąc rolę ich opiekunów i wskazując im właściwą drogę, przyczyniacie się Państwo do kreowania lepszej rzeczywistości, do której dziś wszyscy tęsknimy.

Ogromnie doceniam Wasze zaangażowanie, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy zapewnienie dobrego funkcjonowania szkół i placówek oświatowych jest bardzo trudnym, wymagającym odpowiedzialności, samodyscypliny i odwagi zadaniem.   

Korzystając z wyjątkowego charakteru Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Państwu serdeczne życzenia. Niechaj Wam nigdy nie zabraknie entuzjazmu i wytrwałości, a praca zawodowa niech dostarcza powodów do dumy i poczucia, że jesteście potrzebni. Życzę Wam godnej pracy i godnej płacy, bo samo zaangażowanie może nie wystarczyć, gdy pojawia się lęk przed degradacją nauczycielskiej misji w społeczeństwie.

Bądźcie odważni i mądrzy, silni swą wiedzą i dobrocią. Bądźcie mistrzami i przyjaciółmi uczniów.

Macie Państwo prawo cieszyć się najwyższym poważaniem i społecznym prestiżem, macie prawo być pewni swej bezpiecznej zawodowej przyszłości. Życzę także pomyślności w życiu prywatnym i bezpieczeństwa - uśmiechu na twarzy i spokoju w sercu, niech radość gości w Państwa życiu jak najczęściej.


 
Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy

Dla mediów

Uroczystość odbędzie się 14 października o godz. 9.00 i 10.00 w Akademii Rycerskiej. Zapraszamy

 

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 13.10.2021 | Wyświetleń: 498
Powrót na listę aktualności

Zobacz także