Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zygmunt Woźniczka Trenerem Roku

Zygmunt Woźniczka Trenerem Roku
19.01.2023
Zygmunt Woźniczka Trenerem Roku

Zygmunt Woźniczka utytułowany trener MSPR „Siódemka” został przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego wyróżniony tytułem Trenera Roku 2022. Tytuł został nadany przez prezydenta po konsultacjach z Radą Sportu.Uroczystości wręczenia wyróżnienia odbyły się w legnickim Ratuszu. Uczestniczył w nich także zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz i prezes „Siódemki” Martin Huras wraz z Katarzyną Sąsiada przedstawicielką firmy Huras.

Zygmunt Woźniczka to jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych szkoleniowców w kraju. Jest trenerem i wychowawcą młodzieży od przeszło 40 lat. Tylko w 2022 roku drużyna, którą prowadzi osiągnęła wiele sukcesów. Zdobyła Puchar Polski ZPRP Młodzików oraz Mistrzostwo Dolnego Śląska Młodzików wygrywając wszystkie mecze ligowe. Drużyna z Legnicy była także numerem jeden w Mistrzostwach Dolnego Śląska w piłce plażowej.

Woźniczka wiele lat pracował w Zagłębiu Lubin - był trenerem, koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, członkiem sztabu pierwszego zespołu. Do Siódemki trafił w marcu 2017 r., by przejąć drużynę zagrożoną spadkiem z I ligi. Misja zakończyła się powodzeniem. Siódemka nie dość, że utrzymała się na zapleczu PGNiG Superligi, to ostatecznie sezon zakończyła na 5. miejscu w tabeli. Po rozgrywkach Woźniczka objął stanowisko dyrektora klubu i zajął się szkoleniem młodzieży.

Rekomendację do tytułu Trener Roku zgłosiła społeczna Rada Sportu, działająca przy prezydencie Legnicy.

Galeria zdjęć

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 19.01.2023 | Wyświetleń: 484
Powrót na listę aktualności

Zobacz także