Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

780 rocznica bitwy pod Legnicą. W piątek obejrzysz film o poszukiwaniu pola walki

780 rocznica bitwy pod Legnicą. W piątek obejrzysz film o poszukiwaniu pola walki
02.06.2021
780 rocznica bitwy pod Legnicą. W piątek obejrzysz film o poszukiwaniu pola walki

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na film przedstawiający interesującą historię badań związanych z bitwą z 1241 r. Premiera odbędzie się w piątek 4 czerwca o godz. 12.41,  czyli w 60 rocznicę uroczystego otwarcia Muzeum w Legnickim Polu.  

Film obejrzymy  na stronie internetowej Muzeum Miedzi (http://www.muzeum-miedzi.art.pl/) oraz na muzealnym FB.O pracy archeologów i efektach przedsięwzięć wykopaliskowych opowie Tomasz Stolarczyk, kierownik Działu Archeologii.

Gdzie doszło do bitwy pod Legnicą z 1241 r.? Poszukiwania jej miejsca mają długą tradycję. Pierwsze próby ustalenia podjęto w latach 60. w związku z planowanym otwarciem Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu. Po badaniach pól bitewnych na Psim Polu oraz pod Grunwaldem było to kolejne takie przedsięwzięcie w powojennej Polsce. Mimo prac nadal brakuje dowodów, które bezspornie pozwoliłyby zlokalizować miejsce walki wojsk księcia Henryka Pobożnego z armią mongolską.

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 02.06.2021 | Wyświetleń: 786
Powrót na listę aktualności

Zobacz także