Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Eskadra MarketPlace opracowała „Strategię zarządzania marką Legnica”

W połowie 2009 r. krakowska agencja Eskadra MarketPlace wygrała przetarg na opracowanie „Strategii zarządzania marką Legnica wraz ze skatalogowaniem systemu identyfikacji wizualnej marki”. Zgodnie z umową podpisaną 20 sierpnia prace nad dokumentem trwały do końca 2009 r. Zasięg współpracy obejmował m. in. opracowanie ilościowych i jakościowych badań marketingowych, analizę SWOT, pozycjonowanie, kreację oraz propozycje szeregu zadań na rzecz wizerunku Legnicy, które realizowane będą w latach 2010–2014. W promocji miasta, Eskadrze MarketPlace pomagali mieszkańcy, lokalni liderzy i środowiska opiniotwórcze.

W tym czasie eksperci Eskadry przeprowadzili m.in. cztery otwarte konsultacje społeczne z mieszkańcami, odbyli kilkanaście spotkań indywidualnych, warsztatów z Zespołem ds. Marki w Urzędzie Miasta, licealistami i przedszkolakami, przeprowadzili badania i analizy marketingowe, poznali publikacje o Legnicy, śledzili informacje prasowe na jej temat.

Firma MarketPlace podjęła się kompleksowej budowy marki Legnicy - od badań wizerunku, poprzez przygotowanie strategii, aż po propozycje rozwiązań graficznych. Określiła zadania promocyjne na najbliższe lata wraz z harmonogramem ich wdrażania. Opracowała również spójny system identyfikacji wizualnej miasta.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł 177 tys. złotych.

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.