Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dołącz do banku dawców szpiku

Dołącz do banku dawców szpiku
11.10.2023
Dołącz do banku dawców szpiku

14 i 21 października w Legnicy Fundacja DKMS zachęca do rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Akcja organizowana jest dla 33-letniego Darka. Mężczyzna prowadził normalne życie do czasu kiedy dowiedział się, że został dotknięty ostrą białaczką szpikową. Wkrótce po diagnozie rozpoczął chemioterapię. Jednak aby w pełni wyzdrowieć, potrzebuje znaleźć genetycznego bliźniaka, dawcę komórek macierzystych.

Fundacja DKMS i Miasto Legnica razem z rodziną Darka zachęcają każdego do przystąpienia do banku dawców szpiku. Krzysztof Dukszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy, który jest sam dawcą w bazie DKMS od trzech lat, podkreśla wagę tej decyzji i zachęca innych do podobnego kroku. Podczas spotkania Paula Lewandowska, mieszkanka Legnicy, podzieliła się swoim doświadczeniem jako dawczyni szpiku. Podkreśliła, że procedura była bezbolesna, a sama rejestracja i proces donacji były relatywnie szybkie i proste.

Jeśli chciałbyś pomóc Darkowi i innym chorym na nowotwory krwi, oto terminy i miejsca rejestracji:

14 października 2023 r., sobota
godz. 10:30 – 20:00
Galeria Piastów w Legnicy


15 października 2023 r., niedziela
godz. 10:00 – 19:00
Jawor


21 października 2023 r., sobota
godz. 10:00 – 20:00
Hipermarket Auchan


Czas jest teraz najważniejszy, aby znaleźć genetycznego bliźniaka dla Darka i innych pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych. Przyłącz się do walki o życie Darka i innych pacjentów, dołączając do banku dawców szpiku. Twoje wsparcie może uratować życie Darka i innych pacjentów. Dołącz do walki i zostań dawcą szpiku!


Fundacja DKMS działa od 2008 roku i ma na celu znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Przyłączając się do banku dawców szpiku, możesz być czyimś bohaterem i dać komuś drugą szansę na życie. Jeśli wahasz się, czy możesz zostać dawcą, pamiętaj, że istnieją dwie metody pobrania szpiku do przeszczepienia: pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (często stosowane) i pobranie szpiku z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym (rzadziej stosowane).


 

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 11.10.2023 | Wyświetleń: 513
Powrót na listę aktualności

Zobacz także