Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nad Kaczawą odpoczniemy na pięknej promenadzie

Nad Kaczawą odpoczniemy na pięknej promenadzie
02.07.2019
Nad Kaczawą odpoczniemy na pięknej promenadzie

Już niebawem będziemy z mogli odpocząć i zrelaksować się na nadkaczawskiej promenadzie. Właśnie zakończyła się budowa bulwaru wraz przebudową ul. Nadbrzeżnej. Trwają odbiory końcowe.

Zamontowane są już tutaj ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Przebudowana jest jezdnia i chodniki, powstały zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej i ścieżki rowerowe. Bulwar zbudowany jest z kostki i płyt kamiennych.

- W ramach tej inwestycji dodatkowo został zbudowany m.in chodnik, łączący ulicę Nadbrzeżną z Kamienną – mówi Grażyna Litwin, dyrektor inwestycji miejskich. – Te dodatkowe elementy nie zwiększyły kosztów. Jak się bowiem okazało podbudowa jezdni była w dobrym stanie i właśnie dzięki temu zostały zaoszczędzone pieniądze.

Jak pojedziemy Nadbrzeżną? Odcinkiem od Wrocławskiej do Limanowskiego będziemy jeździć w jednym kierunku, natomiast od Limanowskiego do Kartuskiej - w dwóch.

Nadbrzeżny trakt połączy więc ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy także powstał bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

Koszt przebudowy ul. Nadbrzeżnej wraz z budową bulwaru to ok. 3 mln 346 tys. zł, z czego pond 1 mln 255 tys. zł stanowi zdobyte dofinansowanie unijne.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 02.07.2019 | Wyświetleń: 677
Powrót na listę aktualności

Zobacz także