Poznaj tajemnice Lasku Złotoryjskiego podczas wirtualnej wędrówki w niedzielę

Już w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14.00 ruszy drugi sezon Legnickich Spacerów Historycznych, tym razem w sieci. W pierwszym z tych filmów – wędrówce po Lasku Złotoryjskim, w rolę przewodnika wcieli się dyrektor Muzeum Miedzi Marcin Makuch.
- W związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do internetu. Jest to możliwe dzięki produkcjom filmowym pt. „Wirtualne legnickie spacery historyczne”, realizowanym w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”. Nasze muzeum zdobyło wsparcie w wysokości 10 tys. zł ze środków Narodowego Centrum Kultury – mówi Marcin Makuch.
Tajemnice Lasku Złotoryjskiego - premiera 28 czerwca godz. 14.00
Dyrektor Muzeum Miedzi, Marcin Makuch, opowie o historii dawnego Lasku Mieszczańskiego, dawnych fabrykach cegieł, których pozostałością są stawy, tzw. Glinki i budynki przy ul. Kilińskiego, o trzech pomnikach znajdujących się na tym terenie, o historii dawnego szpitala wojskowego oraz o Wzgórzu Zwycięstwa, której nazwa nawiązuje do zmagań austriacko-pruskich o Śląsk.
W 2019 r. nasze Muzeum Miedzi rozpoczęło cykl Legnickich Spacerów Historycznych. W ramach projektu zorganizowano siedem spacerów, podczas których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególe miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem legniczan.
Wirtualne spacery stają się znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na historyczne tematy. Ich zaletą jest to, że można się do nich przyłączyć w każdym momencie i w każdym miejscu. Wysokiej jakości zdjęcia oraz narracja, prowadzona przez badaczy legnickiego muzeum, pozwolą odkryć na nowo miasto, pokazać jego ukryte oblicze, przywrócić tajemnice i zapomniane historie.
- W 2020 r. również zamierzamy przeprowadzić cykl spacerów. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” to pięć podróży z pracownikami muzeum, które odkryją przed widzami nieznane oblicza miasta, przypominając ich historyczny urok – dodaje dyrektor.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.