Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Promocja legnickiego kalendarza na 2009 rok „Śladami filmu Waldemara Krzystka Mała Moskwa”

Promocja legnickiego kalendarza na 2009 rok „Śladami filmu Waldemara Krzystka ...
01.12.2008



 

           Ponad pięćset osób przybyło w piątkowy wieczór (28 listopada br.) do sali Hotelu Qubus, by wziąć udział w uroczystej promocji najnowszego legnickiego kalendarza pt. „Śladami filmu Waldemara Krzystka Mała Moskwa”. Był wśród nich Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimir P. Kuzniecow.
          Biuro Prezydenta Legnicy wydaje serię artystycznych, kolekcjonerskich kalendarzy od 8 lat. Zawsze mają one charakter promocyjny, trafiają do legniczan, lokalnych, regionalnych i krajowych instytucji, do ambasad i konsulatów oraz wielu kolekcjonerów zagranicznych. Rok 2009 – to kalendarz ścienny zatytułowany „Śladami filmu Mała Moskwa Waldemara Krzystka”. Wydany w nakładzie 4,5 tys. egzemplarzy (1.500 – duży format, 3.000 – format o połowę mniejszy) zawiera powstałe na planie filmowym fotogramy autorstwa Michała Dobrowolskiego, Wojciecha Skrzydlewskiego i legniczanina Grzegorza Spały. Wydawnictwu temu towarzyszy kalendarzyk listkowy, przygotowany w nakładzie 20 tys. egzemplarzy.
           Każda z pokazanych na kartach kalendarza scen opatrzona jest stosownym fragmentem reżyserskiej wersji scenariusza filmu. Jego autor – Waldemar Krzystek przygotował także własny, bardzo osobisty wstęp do kalendarza, zatytułowany „Moja Mała Moskwa”. Nawiązał w nim do swych wspomnień z przeżytych w Legnicy lat dzieciństwa i młodości.
           Autor był oczywiście honorowym gościem wieczoru. Kilkaset chętnych osób obdarował składanym na egzemplarzach wydawnictwa autografem. Wraz z Prezydentem Tadeuszem Krzakowskim dokonał odsłonięcia kart kalendarza. Gospodarz miasta serdecznie podziękował reżyserowi za wspaniałe dzieło, nagrodzone w Gdyni Złotymi Lwami, ukazujące bardzo mało znaną część powojennej historii Legnicy, wręczając mu obraz pędzla Edwarda Mirowskiego.
           W programie wieczoru był także koncert ballad Bułata Okudżawy, śpiewanych po rosyjsku i po polsku przez białostockiego barda kresowego Anatola Borowika.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 01.12.2008 | Wyświetleń: 709
Powrót na listę aktualności

Zobacz także