Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przeciw dyskryminacji i przemocy wobec kobiet

Przeciw dyskryminacji i przemocy wobec kobiet
15.04.2015

Fundacja Futurama z Legnicy zaprasza na cykl szkoleń związanych ze wsparciem udzielanym kobietom dyskryminowanym, doświadczającym mobbingu oraz przemocy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Spotkania o charakterze szkoleniowym odbywać się będą w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 22 (I piętro, sala czytelni) w dniach: 24 kwietnia, 15 maja i 22 maja w godzinach od 16.30. do 18.30.

Na te szkolenia fundacja zaprasza osoby zainteresowane, przede wszystkim zaś - przedstawicieli instytucji i grup zawodowych mających styczność z kobietami potrzebującymi pomocy oraz udzielających tej pomocy, m.in. policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, psychologów itp.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego wykładowcę i adwokata. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc - ograniczona.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu proszone są o kontakt mailowy: futurama.fundacja@interia.pl lub telefoniczny 606 655 499 do 22 kwietnia br., www.futurama.org.pl.

Szkolenie jest elementem projektu „Znam swoje prawa – Legnica przeciw dyskryminacji kobiet”, który ma na celu udzielanie bezpłatnej i anonimowej pomocy prawnej kobietom dyskryminowanym i doświadczającym przemocy. Projekt ma także umożliwić nawiązanie współpracy osób i instytucji pomagających kobietom w sytuacjach kryzysowych oraz pomóc wdrożyć wspólnie wypracowane rozwiązania, które zapewnią kobietom szybką i skuteczną pomoc.

Szkolenia mają na celu wzmocnienie wiedzy prawnej uczestników, poszerzenie wiedzy o kompetencjach innych grup zawodowych stykających się z ofiarami przemocy. Uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, zaś spotkania te pomogą wypracować wspólne rozwiązania i stworzyć model współpracy dający większe szanse zapewnienia pomocy kobietom jej potrzebującym.

Zakres szkolenia:

  • ochrona kobiet w prawie karnym, cywilnym i administracyjnym;
  • zmiany, jakie niesie za sobą ratyfikacja Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;
  • dyskusja nt. szczególnie trudnych obszarów wymagających dodatkowego wsparcia i wypracowania wspólnych rozwiązań;
  • walka ze stereotypami, podnoszenie świadomości Polaków - edukacja antyprzemocowa;
  • ścieżka pomocy: pomoc medyczna, prawna, socjalna, psychologiczna;
  • dobre przykłady kompleksowych rozwiązań instytucjonalnych.
Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 15.04.2015 | Wyświetleń: 200
Powrót na listę aktualności

Zobacz także