Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w nowej szacie. Poznaj jej atrakcyjne walory

W legnickim parku Miejskim zamontowano nowe plansze edukacyjne na 17 tablicach, które są istotnym elementem przyrodniczej ścieżki edukacyjnej.
Przyrodnicza ścieżka edukacyjna rozpoczyna się na placu Wilsona, biegnie al. Orła Białego, dochodzi do ul. Mickiewicza i Oświęcimskiej, a dalej Aleją Wodną do stanowiska edukacyjnego na bulwarze. Tablice ustawiono w 2013 r. - Jednak promieniowanie słoneczne, opady atmosferyczne i mróz spowodowały, że tablice wyblakły, stając się mało czytelne – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski. – Dewastowane, były także przez wandali. Dlatego też plansze wymagały odnowienia.
Stare plansze zostały zdemontowanie i zastąpione nowymi, bardziej atrakcyjnymi. Są na nich nowe zdjęcia i zaktualizowane teksty, podane w bardzo ciekawej formie.
- Nowe plansze edukacyjne mają za zadanie zwrócić uwagę oglądających, którzy już korzystali z tablic edukacyjnych i przyciągnąć nowych. Chcemy, by ścieżka edukacyjna była dedykowana wszystkim grupom wiekowych i stanowiła atrakcję zabytkowego parku – dodaje Henryka Zdziech.
Przypomnijmy, że w 2013 r. zostały także zainstalowane dwie multimedialne tablice interaktywne pt. „PTAKI EGZOTYCZNE” i „ROŚLINY EGZOTYCZNE”. Nadal są one aktualne, w dobrym stanie technicznym i estetycznym. Dlatego nie wymagały wymiany.
Zabytkowy legnicki park, obejmujący obszar ponad 50 hektarów, jest najcenniejszym terenem zielonym w mieście. Każdego roku odwiedza go ok. milion osób.
Przyrodnicza ścieżka edukacyjna pozwala mieszkańcom i przyjezdnym zapoznać się z jego bardzo ciekawymi walorami. Najistotniejszym elementem ścieżki są stylizowane kolorowe tablice, informujące o historii parku, pomnikach przyrody i historycznych, o faunie i florze. Przyrodnicza ścieżka to także bardzo atrakcyjna forma prowadzenia zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków i starszych uczniów.