Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica usuwa bariery do kariery

Legnica usuwa bariery do kariery
29.03.2019
Legnica usuwa bariery do kariery

2. kwietnia w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2, Sala Maneżowa) w godzinach od 11.00 do 17.00 odbędą się Legnickie Targi Edukacyjne - Legnica usuwa bariery do kariery.

Bogata oferta kierowana jest przede wszystkim do tegorocznych absolwentów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych i ich rodziców. Organizatorami targów są: Urząd Miasta, wszystkie legnickie licea ogólnokształcące, szkoły zawodowe oraz Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Nauczycieli oraz Legnickie Centrum Kultury.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają informacje o ofertach kształcenia w legnickich szkołach ponadpodstawowych, zapoznają się z ich nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym. Podczas targów uczniowie i rodzice spotkają się z doradcami zawodowymi i psychologami, którzy wspierać będą młodzież w podjęciu często trudnej decyzji o wyborze drogi edukacyjno_zawodowej..

Uczniowie i rodzice poznają również pracodawców z wielu dziedzin, którzy od lat współpracują z legnickimi szkołami, pomagając im w kształceniu zgodnym z wymogami i oczekiwaniami współczesnego rynku pracy. Eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące wymaganych kompetencji i kwalifikacji, gwarantujących zawodowy i finansowy sukces młodzieży w różnych branżach.

            Targi szczególnie promować będą szkoły branżowe I stopnia i technika, Legnica jest bowiem jednym z najlepiej zorganizowanych na Dolnym Śląsku ośrodkiem nowoczesnego kształcenia zawodowego w partnerstwie z pracodawcami.

Szkoły i pracodawcy zaprezentują podczas targów działanie nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych, jak np.: drukarki 3D, interaktywne modele 3D, skaner z drukarką 3D, modele w rozszerzonej rzeczywistości (AR), teleskopy, bibliotekę multimedialną CORINTH (wspiera nauczanie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych) oraz galerie zdjęć i materiałów video.

Wszyscy zainteresowani nauką bądź zdobyciem zawodu legniccy absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020 mogą znaleźć swoje miejsce w szkołach ponadpodstawowych.

Program Legnickich Targów Edukacyjnych

·         11.00-11.15 - Otwarcie targów przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego

·         11.15-14.00 - Zwiedzanie stoisk przygotowanych przez szkoły i pracodawców

·         12.00-13.30 - Młodzież o zjawisku bullyingu i cyberbullyingu. Dbajmy o bezpieczeństwo w szkole! – „Po drugiej stronie cyfrowego lustra” (debata moderowana przez zespół ds. cyberprzemocy i fonoholizmu)

·         14.00-14.30 - Legnica – tu się uczę, tu zdobywam zawód - panel informacyjny dla rodziców absolwentów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Omówienie zasad rekrutacji 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych (doradcy zawodowi CPPPiDN w Legnicy)

·         16.00-16.30 – Powtórzenie wcześniejszego panelu dla rodziców

·         17.00 – Zakończenie targów

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 29.03.2019 | Wyświetleń: 554
Powrót na listę aktualności

Zobacz także