Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

W środę i czwartek (2-3 czerwca) możliwe ulewne deszcze. Zebrał się legnicki Sztab Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W środę i czwartek (2-3 czerwca) możliwe ulewne deszcze. Zebrał się legnicki ...
01.06.2010
    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poinformował o intensywnych opadach deszczu, jakie od godz. 6.00 2 czerwca do godz. 6.00 3 czerwca spodziewane są na Dolnym Śląsku. Meteorolodzy nadali zjawisku III, najwyższy stopień zagrożenia, co wiąże się z możliwością wystąpienia podtopień, zniszczeniem przez wezbrane rzeki infrastruktury drogowo-mostowej oraz zagrożeniem zdrowia i życia ludzi.
    Prezydent Tadeusz Krzakowski zwołał 1 czerwca br. posiedzenie Sztabu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy. Uczestniczyli m. in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, nadzoru budowlanego, LPWiK, LPGK, ZDM. Obecny był również przedstawiciel odpowiedzialnych za bezpieczeństwo służb Starosty Legnickiego.
    Aktualna sytuacja hydrologiczna w zlewni Kaczawy oceniana jest jako stabilna. Poziom wody w rzece 1 czerwca br. o godzinie 7.00 nie przekraczał na wodowskazach stanów ostrzegawczych, zaś zbiornik Słup wypełniony był w nieco ponad połowie swej pojemności. Prezydent Legnicy zalecił wszystkim służbom zachowanie stanu gotowości, monitoring wałów oraz przegląd urządzeń wodno-kanalizacyjnych.
    Miasto na wypadek zagrożenia powodzią posiada ok. 50 tys. worków i niezbędną rezerwę piasku. Wyznaczone są potrzebne do jego przewozu środki transportu oraz miejsca, szczególnie newralgiczne, gdzie powinien być dostarczany. Wskazane są również miejsca dyslokacji służb przeciwpowodziowych i sprzętu, a także miejsca, w których mogą zbierać się poproszeni o wsparcie i pomoc mieszkańcy Legnicy na wypadek, gdyby było to konieczne.    Prezydent Krzakowski wysłuchał też informacji o zabezpieczeniu w niezbędny sprzęt, materiały i urządzenia, jak np.: agregaty prądotwórcze, pompy wodne, zestawy oświetleniowe, łodzie i pontony, urządzenia łączności, odzież, łopaty, namioty, folie czy rękawy wodne do podwyższania wałów. Polecił też wykoszenie trawy na odcinkach wałów przeciwpowodziowych przewidzianych do podwyższania.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 01.06.2010 | Wyświetleń: 256
Powrót na listę aktualności

Zobacz także